Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalanie gazu Renault Clio

sebastian7777777 20 Mar 2006 20:29 3605 4
  • #1 20 Mar 2006 20:29
    sebastian7777777
    Poziom 12  

Witam!

Mam problem odnośnie mojego Renault Clio 1.2 RN rok 92
    Założyłem w ubiegłym roku instalacje gazowa jakoś ostatnio na dniach sprawdzałem ile pali mi tego gazu wyszło 10L wydaje mi się ze to jest dość dużo czym to może być spowodowane chciałbym zaznaczyć ze samochód odpalam na benzynie a na gaz przełącza mi się dopiero wtedy jak temperatura w reduktorze osiągnie 15 stopni.
    Czy to może jest wina sondy lambda czy cos innego

Proszę o jakieś podpowiedzi na ten temat

Dziękuje

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 20 Mar 2006 20:42
    jarekgorski
    Poziom 12  

Witam.trochę mało szczegółów,ale spróbuję.Jakie było spalanie na benzynie?Na gazie samochód pali ok.10_15% więcej.Sprawdź filtr powietrza,filtr przy zaworze.Oraz samo ustawienie tzn.wolne obroty.Napisz dokładnie o jaką instalację chodzi-typ.Jeżeli masz LOVATO,to coś mogę podpowiedzieć.

0
  • #3 20 Mar 2006 20:46
    Fri-day
    Poziom 10  

sprawdz czy katalizator nie jest zapchany !!!!!!!!

0
  • #4 20 Mar 2006 23:01
    sebastian7777777
    Poziom 12  

Dzięki za podpowiedzi jutro postaram się wszystko posprawdzać i napisze co i jak a co do większości szczegółów to nie wiem tez musze sprawdzić. Spalanie na benzynie nie wiem jakie było bo samochodem jeździłem raptem parę dni jak założyłem gaz a zakładałem go w sierpniu i przyznam ze nie byłem na żadnym przeglądzie trochę to zaniedbałem ale musze się za to wziąć.
    A co do katalizatora to chciałbym w najbliższej przyszłości go wyjąc i ze tak powiem rozwalić w środku lub założyć strumienice.

Pozdrawiam

0
  • #5 08 Kwi 2006 13:58
    azji21
    Poziom 11  

Spalanie gazu w tym aucie i przy tym samym silniku tylko z 93 roku wynosi ok. 7l w trasie i ok 8-8,5l po mieście. Niekoniecznie masz coś uszkodzone. W tym aucie bardzo dobrze się sprawuje instalacja ze zwykłą śrubą, bo można samemu podregulować. Ty masz prawdopodobnie instalację z sondą i silnikiem krokowym więc to spalanie jeśli jeździsz dosyć ostro nie jest czymś wielkim. Pewnie to tylko kwestia regulacji. Ale sam raczej tego nie zrobisz. chyba że masz sprzęt do regulacji sterownika:)

0
  Szukaj w 5mln produktów