Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 1125 coś w drukarce stuka

20 Mar 2006 21:57 3063 6
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem mianowicie pod czas drukowania coś w drukarce stuka z tyłu w miejscu gdzie zawija się taśma od karetki (za taka czarna plastikowa blaszka) tak jakby cos się tarło o taśme zębatą, która napędza karetke. Drukarka działa ale to stukanie jest baardzo denerwujące. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co może być tego przyczyną? Bardzo proszę o pomoc.

Moderowany przez kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-03-21 o godzinie: 09:59

• Specjalista - kserokopiarki
    Czy to stukanie jest podczas drukowania tz. jak karetka zaczyna drukować i jak karetka kończy prace?
  • Poziom 10  
    To stukanie jest pod czas pracy karetki, z tym ze raz przestaje stukac za chwile znowu zaczyna...
  • Specjalista - kserokopiarki
    Otwórz pokrywe, w czujnik cos włóż i zobacz jak pracuje karetka. Ostatnio miałem ten problem w tej drukarce i lekko wygiołem w 3 miejscach /co 2 cm/ pasek dołączony do karetki i problem ustąpił. Banalne ale tak jest w tych modelach. Tylko uważaj aby nie złamac tasiemki bo bedzie do wymiany.
  • Poziom 10  
    heh, zamieszałem się :| jaki pasek? taśme przez ktora iidze sygnal na karetke? tasme przezroczysta czy moze pasek ktory napedza karetke? w sumie "poruszalem" wzystkie oprocz tego ktory idzie do plyty gł. drukarki czyli białego.Ale problem nie ustąpił...Karetka działa cicho a stukanie słychac gdzieś z tyłu.No nic jutro rozkrece sprzet i zobacze, gorzej jak nie znajde przyczyny:( tego hałasu. A tak apropos konserwacji czy moge do smarowania Osi po ktorej przesuwa sie karetka użyć WD-40?Czy do tego potrzebne sa jakies specjalne smary?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jeśli chodzi o taśme to potwierdzam że chodzilo o ta przez którą idzie sygnał do karetki /innej raczej nie proponował bym wyginać/.
    Ta taśma w drukarce odkształca się i podczas pracy słychać charakterystyczne stukanie.
    Jeśli chodzi o oś po której przesuwa się karetka to najlepiej jak najpierw wyczyścisz ją z brudu i kurzu, a póżniej delikatnie nasmaryj ja smarem silikonowym /nanieś trochę na szmatkę i "obwiń" wokół osi a następnie ruchami w tą i z powrotem - nasmaryj/. Tego smaru powinna być delikatna powłoka, ponieważ karetka "głupieje" /ślizga się, blokuje/ jak jest go za dużo.
    WD tak naprawde to smar do wszystkiego i do niczego. Kiedyś używałem go jako "złoty środek" na wszelkie piszczenia w maszynach, ale po jakimś czasie problem powracał, teraz stosuje smary firmy Varwolain i ich właściwości smarujące są rewelacyjne.
  • Poziom 10  
    Witam, po zdjeciu obudowy okazało się że pasek (przezroczysty) z którego głowica odczytuje aktualne położenie z lewego konca byl obrócony względem pionu o jakies 30 stopni(tak na oko) po tym jak wyrównałem go stukanie ustąpiło...Dziękuje za rade odnośnie wygięcia taśmy po której idzie sygnał do karetki, ją również musiałem wygiąć gdyż tak jak "s.gandalf" napisał, słychać było również delikatne stukanie od taśmy która przy drukowaniu dotykała obudowy. Natomiast teraz (być może cos zaczepiłem pod czas "grzebania" w drukarce) pod czas druku w czerni wszystko działa elegancko ale jeżeli tylko puscze jaksi kolorowy obrazek to gdy zaczyna pracować kolorowa głowica słychać zgrzyt. Spotkał sie ktoś kiedyś z takim problemem? No i nie wiem czy to porblem z karetką czy samą kolorową głowicą?