Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Earthquake DBX-12R 1000W czy RAINBOW 12 HAMMER

20 Mar 2006 23:18 1633 12
  • Poziom 10  
    witam mam małe pytanko co fachowcy sądzą o tych głośnikach, który z nich jest lepszy
    Earthquake DBX-12R 1000W - 500
    RAINBOW 12 HAMMER - 600zł
    a może macie jakieś inne propozycje czekam na komentarze
  • Poziom 22  
    lepszy do czego?
    lepszy dlaczego?
    lepszy bo?
    lepszy w czym?
    lepszy gdzie?
  • Poziom 42  
    obydwa glosniki sa bardzo dobre ale do jakiej muzyki maja ci sluzyc??
  • Poziom 10  
    Ma to być głośnik do Opla kadetta (sedana) muzyka jakiej słucham to techno no i nie wiem czy to dobre rozwiązanie taki głośnik, a możę nie przepłacać i kupić Hertz ES300 wzmacniacz jaki mam to Carpower monocor 750W no i radyjko to pioneer deh 5800 chciałbym żeby dawało to dobry bas tylko taki jak to mówią "mięsisty" bo mam lanzara max 12 ale jakoś tak dziwnie gra może mam złą obudowę nie wiem.
  • Poziom 42  
    to hertz powinien sie doskonale spisac w tej roli to dziwne zeby lanzar cie nie zadowolil jak go slyszalem to byla totalna masakra
  • Poziom 28  
    w jakiej skrzynce masz tego lanzara ??
    jezeli zasilasz go tym wzmakiem co masz to nie ma co sie dziwic ze cie nie satysfakcjonuje kup cos co bedzie mialo okolo 350rms dla niego
    a wogole slyszales inne glosniki ze piszesz ze cie ten niesatysfakcjonuje?? lub co ci sie nie podoba w jego graniu?
  • Poziom 10  
    a jaki byscie wzmacniacz polecili zamiast CARPOWERa co mam?? zasłaby czy jaki? obudowa , to narazie rura z głosnikiem tzw. "tuba":). jaka pojemność skrzynki powinna być do tego głośnika, bo czytałem że powinna mieć od 40- 50 litrów? HELP ME :)
  • Poziom 22  
    raveland napisał:
    jezeli zasilasz go tym wzmakiem co masz to nie ma co sie dziwic ze cie nie satysfakcjonuje kup cos co bedzie mialo okolo 350rms dla niego
    a wogole slyszales inne glosniki ze piszesz ze cie ten niesatysfakcjonuje?? lub co ci sie nie podoba w jego graniu?

trochu sie szarpnołeś z tą odpowiedzią bo carpowery o oznaczaniu 750 są tylko dwa, dwu kanałowy co ma w mostku 500rms i 4 kanałowy co ma z mostku 2x 200rms, a po tym co pisze założyciel posta wnioskuje że litrażowo ten walec ujdzie a jego wadliwe granie jest spowodowane złym zestrojeniem, co nie zmienia faktu że zamiast kupywać nowy głośnik to może zrobić porządną skrzynie o obojętości 40-50litrów, według jakiegoś projektu z DIY i porządnie ją zestroić dużą rórką bo przy takim seryjnym walcu jest bodajże 8cm co może świstać a że jest w bagażniku to on tego nie słyszy nawet...
  • Poziom 15  
    trudno poruwnywać natężenie dzwięku MAXa a DBXa
    testowałem oba głośniki pod carpower 1502 500rms
    EQ przy max głośności ruinuje auto
  • Poziom 28  
    sMaD napisał:
    raveland napisał:

trochu sie szarpnołeś z tą odpowiedzią bo carpowery o oznaczaniu 750 są tylko dwa, dwu kanałowy co ma w mostku 500rms i 4 kanałowy co ma z mostku 2x 200rms, a po tym co pisze założyciel posta wnioskuje że litrażowo ten walec ujdzie a jego wadliwe granie jest spowodowane złym zestrojeniem, co nie zmienia faktu że zamiast kupywać nowy głośnik to może zrobić porządną skrzynie o obojętości 40-50litrów, według jakiegoś projektu z DIY i porządnie ją zestroić dużą rórką bo przy takim seryjnym walcu jest bodajże 8cm co może świstać a że jest w bagażniku to on tego nie słyszy nawet...

ja tylko wnioskuje z wypowiedzi co moze byc przyczyna ze glosnik nie zadawala kolegi
    napewno jest to wzmak producent podaje 200 rms ale zawsze trzeba patrzec troche z przymruzeniem oka i liczyc powiedzmy 180 rms w mostku co daje jakies mniej wiecej polowe mocy jaka potrafi przeniesc ten glosnik a to juz jest cos
    dodatkowo zapytalem sie czemu go niesatysfakcjonuje gdyz nie bylem pewny o co chodzi i pod jakim wzgledem nie sprawdza sie ten glosnik
  • Poziom 28  
    EQ DBXi-12r cena 500zl
    Co do tego gl.osnika moge sie wypowiedziec za kilkanasice dni jak gra. Teraz czekam na niego i wzmacniacz carpower`a HPB-1502. Bede go sprawdzac w 3 roznych objetosciach w tym jedna zamknieta.

Rainbow hummer 12 cena 600zl
    Czy ktos wogole ma ten glosnik...?
  • Poziom 18  
    A tak na marginesie nie ma dwoch carpowerów ktore mialby oznaczenie 750W! Jeden ma 700W (max) drugi 750