Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motodeska tuning silnika BM-2Ts49 49ccm

Dolby* 20 Mar 2006 23:54 4842 5
    Dolby*
    Poziom 17  
    Witam...
    Takie pytanie...pewnie setki osob zadaja to pytanie,ale co moge zrobic azeby zyskac na mocy nie przerabiajac zbytnio silnika.

obilo mi sie cos o uszy apropo swiec wieloelektrodowych oraz filcowym filtrze powietrza...
    glurak
    Poziom 25  
    Dolby* napisał:
    Witam...
    Takie pytanie...pewnie setki osob zadaja to pytanie,ale co moge zrobic azeby zyskac na mocy nie przerabiajac zbytnio silnika.

obilo mi sie cos o uszy apropo swiec wieloelektrodowych oraz filcowym filtrze powietrza...

O swiecach zapomnij, szkoda pieniedzy. Najwiekszy wplyw na silnik 49 ccm ma wydech. Sprawdz czy kanal wylotowy pasuje dokladnie do wydechu (czy nie ma progu), ew. wyreguluj gaznik.
    Dolby*
    Poziom 17  
    pasuje idealnie...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Roli
    Poziom 26  
    Polerka dolotu/wydechu nie jest aż tak bardzo odczuwalna, spróbuj powiekszyć te kanały ile sie da, to powinno dać odczuwalny efekt. Mógłbyś założyc dłuższy układ dolotowy, to też powinno pomóc ale na wyższych obrotach, generalnie troche własnej pracy i z każdego sprzeta można coś wyczarować ;)
    wejsunek
    Poziom 2  
    będę miał taką deske za dwa dni.Od szczeniaka bawie sie silnikami ( motorowery,motocykle,skutery,silniki do łódek( ścigałem się na wodzie )..jak zobaczę ten prościutki chiński motor opisze co mozna w nim zrobić..ktos tu napisał o powiekszaniu kanałów..możan ale tylko w dobrych kierunkach ( tłok działa jak zawór..( no chyba że jest sterowanie membramowe przepływem mieszaniki bezpośrednio do karterunie wiem tez jaki jest rodzaj przepłukiwania ..zwrotny czy czy refloksyjny...
    Zobacze czy mozna podnieśc stopień spręzania ( acha przy powiększaniu okien trzeba tez zwiekszyc średnice gardzieli w gaźniku...i ile wiem jak policzyć.ważna jest jakość iskry też dla mocy...Ale najwazniejszy w 2 suwie jest tłumik a deska ma niby tłumik nie pozwalający uzyskac zjawiska rezonansu...odpowiednim wydechem można uzyskac i o 50% mocy więcej..będę kombinował i opisze tu
    wejsunek