Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DOMOFON URMET 1133 ATLANTO jak połlączyć

21 Mar 2006 10:01 4756 6
  • Poziom 21  
    WYMIENIłEM PO REMONCIE .MIESZKAM W BLOKU. DOMOFON ALE MAM PROBLEM .PO WłCZĄENIU POD PUNKTY 9-10 OTWIERANIA MAM BARDZO bardzo GLOŚNE BUCZENIE.PO WYLUTOWANIU ZWORY ZNIKłO ALE SLABO SłYCHAC. SYGNAŁ WYWOłANIA KTORE PODłACZYłEM POD -CA -nie działa ale działalo .moje podłączenie to 1-słuchawka 2-mikrofon CA-wywołanie 6-masa 9-10 otewieranie. Czy moze trzeba zmostkowac coś rezystorem lub kondensatorem i jaki jest odpowiednik tanzystora{ chyba padł}. Gdy jest podłaczona tylko słuchawka i mikrofon słychac z dworu rozmowy słabo- POPRZEDNI MIAł PRZEŁĄCZANIE NA PRZEĄCZNIKU BEZ ELEKTRONIKI.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Jaki był poprzedni aparat? Ile przewodów było do niego podłączone?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    niby prawidłowo podłaczyłes przewody.W/g schematu podobnego domofonu 6i9 sa zwarte razem.Ten tranzystor to wzmacniacz mikrofonowy.Tutaj mozesz zastosowac dowolny tranzystor (zazwyczaj n-p-n) jesli ten co masz w słuchawce jest uszkodzony -sprawdz omomierzem.Najpierw ja bym sprawdzil jak słychac co sie dzieje "na dworze" czyli podłaczył mase (6) i słuchawke (1) jesli to prawidłowo wykonasz bedziesz miał odsłuch wtedy gdy zdejmiesz słuchawke z widełek jak powiesisz powinna byc cisza.Nastepnie podłaczyłbym wywolanie (CA) i sprawdził czy do powieszonej słuchawki dochodzi sygnał jak ktos nacisnie przycisk na kasecie przed drzwiami.potem sprawdzic warto mikrofon(1) jesli nie slychac przed drzwiami to znaczy zer wzmacniacz jest uszkodzony (ten tranzystor) na koncu został przycisk elektrozamka do sprawdzenia podanie kabelka od zamka na mase(6) lub oddzielny przewód (9) zaowocuje zadziałaniem jego.pomylenie masy i masy zamka (9 i 6) zpowoduje burczenie w sluchawce i moze byc przyczyna uszkodzenia wzmacniacza mikrofonowego.Jesli mozesz porównaj jak jest u sąsiadów.Jeszcze jedno wpisz w google URMET i dostaniesz sie do strony producenta.ja mysle zes kolego pomylił przewody.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    ja jestem serwisantem i jednocześnie instalatorem domofonów.produkty urmeta oznaczone są:
    CA-wywołanie
    1-słuchawka
    2-mikrofon
    6-masa
    9-przycisk
    10-przycisk
    Pomiędzy 9a6 jest zwora,jeśli elektrozaczep domofonu sterowny jest przekaźnikiem należy ją pozostawić.Jeśli nie trzeba ją przeciąc ponieważ zmienne napięcie porzez ten mostek będzie przedostawało się do toru fonicznego powodując dość charakterystyczne warczenie.Zagadnienie uszkodzonego wzmacniacza mikrofonowego pozostawiłbym,otwarte.Wzmacniacz można spalić jedynie podając zmienne napięcie z zamka.przyłączając je między masę a mikrofon.Najważniejsze przy podłaczaniu aparatu jest znalezienie masy,jeśli nie wiesz który to przewód musisz posłużyć się multimetrem.Podam ci oriętacyjne wartości napięć które musisz mieć by prawidłowo podłączyć ten i praktycznie każdy aparat analogowy.
    Między masą a mikrofonam powinieneś mieć 10,56 do 11,04v
    między masą a słuchawką powinienaś mieć 4,5v gdy potrzymasz multimetr odrobinę dłużej zobaczysz że napięcie wolno spada
    między masą a zamkiem powinno być ok 13v zależne o napięcia transormatora
    między masą a wywołaniem powinno być ok 15v w chwili gdy ktoś naciska przycisk przy kasecie.
    Oto mój imejl gdybyś wciąz mial kłopoty:profek1@wp.pl
  • Poziom 21  
    Odssałem jedną nóżke zwory przydzwięk ucichł.W wersji otwieranie jest zmiennym prądem i jedna parą przewodów.Sygnał wywolania wynosi około 8,6V jakby to była pierwsza para niebieski na 6 masa a zielony wywołanie na CA.Dopiero z CA jakby było masa dla słuchawki i mikrofnu i mozna zmięzyć na słuchawce jest 8,6v a na mikeofonie to samo. Wygląda to na tranzystor.Bo jest słychac cicho a mnie na dworze wcale.JAK ktos ma sprawny to proszę podac gdzie jest Baza ,Emiter i Ciolektor patrząc na tranzystor,będzie mi łatwiej .DZIęKUJę WSZYSKIM NARAZIE ZA POMOC!!!!!!!!!takie małe a tyle kłopotu.POZDRAWIAM

Dodano po 15 [minuty]:

pg55 napisał:
    Jaki był poprzedni aparat? Ile przewodów było do niego podłączone?
    SZESCIO PRZEWODOWY I WSóWANA SłUCHAWKA W WIDELKI PRODUCENT WARSZAWA NAZWA "WETKATEA"
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak to prawda zwora jest potrzeba jak przekaznik otwiera elektrozamek .Zakładam żeś kombinujac z przewodami zapuscił zmienne do wzmacniacza mikrofonowego i tranzystor ....odparował! Tranzystor jesłi jest nie SMD -do montażu powierzchniowego to ma bazę w srodku a trzymając go nóżkami do siebie i płaskim zcięciem do góry ma w kolejnosci od lewej:C,B,E (kolektor,baza,emiter lub jesli ma obudowe metalowa to przy Emiterze ma małą wypustke w srodku baze i dalej kolektor.Dobrze że napisałes jaki to producent! ale wiesz z WEKTĄ jest wielka niewiadoma ,oni zawsze mieli jakies dziwne rozwiazania dlatego wolałem instalowac PROELA lub IMPULSA i nie miałem nigdy kłopotów.Podam Ci kolego tel. do firmy WEKTA jezeli bedziesz miał kłopot zadzwoń Warszawa ul.Chrobrego3A tel 8638956, 8639434. Zanim zadzwonisz sprawdz ten tranzystor Na 99% o polaryzacji n-p-n może byc dowolny krzemowy(np.bc547,bc107 2n2222 i podobne ) Tak na marginesie to sprawdzisz go za pomoca omomierza .pomiedzy kolektorem a emiterem (w obie strony-+ do emitera - do kolektora i odwrotnie) ma nie pokazywac przewodzenia natomiast w jedna ze stron pomiedzy : baza kolektor i baza emiter ma pokazac jakies setki omów w druga nic ma nie pokazywac.Jeśli nie posiadasz omomierza to mozesz jeszcze go sprawdzic metoda "jaskiniowców" hi hi czyli posiadajac bateryjke 9V czy inna przytykasz + bateryjki do kolektora - bateryjki i emiter do ?? jezyka!! a palcem dotykasz do bazy poczujesz charakterystyczne "gryzienie" a jak puscisz baze to przestaje -masz pewnosc ze tranzystor działa .O tym tescie Ci tu napisałem bo nie znam Ciebie i jakimi przyrzadami dysponujesz czasem takie proste sprawdzenie wystarczy natomiast domofon mogłes zdjac do remontu lokalu i chcesz miec nowy ładny a elektronika jest Ci obca masz inne chobby a wiadomo kto pyta nie bładzi.
  • Poziom 21  
    Chodziło mi że stary domofon który miałem był firmy WEKTA produkowany w Warszawie na ul Chrobrego i nie miał zadnej elektroniki.Przełączanie wszystkich funkcji domofonu odbywało sie na wyłączniku.Wrzuciłem BC 239 {padl}jest OK.Zamieniłem przewód który miał byc masą niebieski pod CA {poprzednio podłanczałem pod 6}.Poprzednio wywołanie zielony podłanczałem pod CA i wywolanie z dołu było a nie miaLem wzmocnienia mikrofonu i słuchawki.OBECNIE zielony CA JEST NA 6 . Zwora oddsana i pieknie słychac DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC !!!!!!!!!!! ZAMYKAM TEMAT