Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka EUMENIA- BABY NOVA

21 Mar 2006 12:33 4494 10
  • Poziom 2  
    Pralka chodzi jak zegarek, niestety nie odcina wody a więc i ne grzeje. To hydrostat przestał funkcjonować. Może ktoś wie gdzie można taki kupić bo nie chcę przez to wyrzucać pralki. Będę bardzo zobowiązany. Czesław
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    A czy nie zapchana komora i wężyk hydrostatu?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Moderator Elektrotechnika
    Sprawdż czy hydrostat przełącza styki(nie na słuch,ale miernikiem)jeśli nie przełącza to nowy kupisz w kazdym sklepie z częściami agd,a jesli przełącza to patrz post wyżej.(układ cisnieniowy do przeczyszczenia)
  • Specjalista AGD
    Co rozumiesz przez pojęcie '' nie odcina wody'' .Czy po wyłączeniu pralki i odkręconej wodzie dostaje się ona do pralki. Jeżeli tak to masz uszkodzony elektrozawór.Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    :arrow:zbyszeks0 zauważ, że kol. czek5 zaznaczył że grzałka nie załącza, to elektrozawór tutaj nie ma nic do tego.
  • Specjalista AGD
    Aczy kol .CZEK 5 mierzył wogóle napięcie na grzałce miernikiem bo z postu się nie doczytałem; kolega tylko pisze że nie grzeje ale nie pisze jak to stwierdził.
    Żeby stwierdzić czy to wina elektrozaworu wystarczy zobaczyć czy wodę pralka pobiera bez włączania przy odkręconym zaworze.Podejrzewam,że Czek od razu po praniu nie zakręca wody i lejąca się woda do pralki nie uszłaby jego uwadze.
  • Poziom 2  
    Dzięki wszystkim, którzy pośpieszyli mi z radami odnośnie pralki Eumenia. Opiszę jak zachowuje się pralka. po włączeniu pobiera wodę ale ten pobór się nie kończy bo słyszę ciągle szum wody. Problem zaczął się tym, że nie włączała się grzałka. Wymieniłem gzrałkę ale nic to nie zmieniło . Zacząłem z sąsiadem głowkować, przeglądać i ustalać przyczynę i doszliśmy do hydrostatu. Sprawdziliśmy najpierw czy nie zapchany, ale nie. Niestety rozebraliśmy hydrostat i okazało się, że styki są nadpalone. W hurtowni we Wrocławiu tego typu hydrost. nie mają . Jest bardzo rozbudowany. Wątpię, czy można go zastąpić innym. Musi być chyba oryginalny. Czekam na dalsze porady. Czek.
    Niepotrzebnie rozbierałeś hydrostat,sprawdza się czy przełącza styki.Czy sprawdzałeś to o czym była mowa wcześniej(czy pralka pobiera wodę gdy jest wyłączona)?
  • Poziom 2  
    Nie, nie pobiera wody bez włączenia. Gdy włączę zaczyna pobierać i słyszę, że nie kończy pobierania. Nadmiar przelewa w kanał.
  • Specjalista AGD
    A czy sprawdzałeś komorę i wężyk hydrostatu czy nie jest zapchany .ten temat był już poruszany wczesniej ale nie doczytałem się odpowiedzi.Pozdrawiam