Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 2,9 V6 komputer. Zapala się cała deska przy obrotach około 1000.

21 Mar 2006 12:45 1049 5
  • Poziom 11  
    WITAM SERDECZNIE.Mam problem z renault 25 BACCARA silnik 2,9, V6 a mianowicie kiedy obroty silnika zejda na ok 1000 zapala mi sie cala deska rozdzielcza oprocz ladowania i komputera a komputer MOWI (po niemiecku) ze koniec jazdy i cos o filtrze oleju ale jesli przygazuje na ok 2000obrotow (tak bylo do tygodnia ) to wszystko gaslo a teraz juz musze gazowac aby zgaslo nawet do 3000-4000 tys obrotow.dodam ze jak sie zapala to samochod ciagle pracuje dzieje sie tak nawet podczas jazdy. filtr wymieniony ,olej tez a on nadal to samo. pomocy.pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    A czy przypadkiem nie zapala się lampka od smarowania??? Podnosząc obroty zwieksza się ciśnienie oleju więc ja tak dedukuję że może chodzić o uszkodzony czujnik ciśnienia oleju, lub zbyt niskie ciśnienie oleju w silniku. Proponuje sprawdzić ciśnienie i czujnik. To na początek, jak nie zadziała to bedziemy szukać dalej.
  • Poziom 11  
    wlasnie ze cisnienie na zegaze pokazuje dobre i lampka tez sie nie pali ale jak zejda obroty to i lamka i zegar cisnienia spada na minimum ale jak przygazuje aby wszystko zgaslo to sicnienie na zegarze wraca takie same jak bylo.ale sprawdze czujnik jutro odrazu napisze.pozdr
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Czy filtr oleju jest do tego silnika,radzę kupić w serwisie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Raczej ciśnienie oleju się kończy na wolnych obrotach.
  • Poziom 11  
    witam serdecznie. no i stalo sie doszedlem do ladu z renatą okazało sie ze w tym aucie jest kilka czujnikow cisnienia i nsa jednym czujniku go nie ma ale jak go odlaczylem to komputer wykazywal blad i nadal gadal to samo nawet na wylaczonym silniku (ciekawe) ale zmostkowalem to przez przekaznik i podlaczylem ze gasnie to wszystko razem z ładowaniem i jest spokuj tylko tyle ze pali sie sam servis i nic nie mowi a nie cala deska. ale w rzeczywistosci nie ma czisnienia wiec pewnie panewka ale co tam narazie jedzie jak wystawi kopyto to trudno bedziemy sie martwic dalej . pozdrawiam i dziekuje wszystkim .