Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp 8800 - pali się bezpiecznik przy transformatorze.

Rychlin 21 Mar 2006 15:15 1103 4
    Rychlin
    Level 10  
    Witam. Chciałem sie was zapytać o tą końcówke. A mianowicie o to co mogło w niej polecieć. Spala się bezpiecznik przy jednym transformatorze. Nie moge powiedzieć nic o tym w jaki sposób coś w niej poszło, bo pożyczyłem końcówke koledze i to on kombinował z nią. Wiem, że pracowała pod głośnikiem 4 ohm ale ponoć cicho. Na początku myślałem, że to mostek prostowniczy bo układy nie wyglądają na spalone tzn nie śmierdzą ani nie są okopcone czy cosik takiego :) Myślałem że to mostek prostowniczy, ale sprawdziłem go i jest dobry. Jak podłączyłem tylko drugie trafo i z tego co pali bezpiecznik wylutowałem 3 kable (pomarańczowy brązowy i czerwony) to nie przepala bezpiecznika i włącza sie (zrobiłem po to bo wiem że pracowała tylko na jednym kanale to chciałem sprawdzić czy drugi będzie grał)ale zachowuje sie jakby nie dostawała sygnału. Poradźcie co mogło w niej polecieć. Z góry thx
    czarek18
    Level 25  
    Witam ten wzmacniacz jest zbudowany w oparciu o hybrydę STK4050 jak się nie mylę i to pewnie ona poszła z dymem.Nie mam dla ciebie dobrych wiadomości ponieważ te hybrydy są drogie i często podrabiane.
    Rychlin
    Level 10  
    czyli lepiej by sie opłacało kupić nową końcówke ?
    Znaczy nie STK tylko całego Sharpa nowego ?
    ige
    Level 35  
    jesli pracowal z glosnikiem 4Ω to raczej na pewno jest uwalony STK mozna chyba dostac orginal w cybortecu po cenie chyba 80zl za sztuke ale niepowiem ci dokladnie
    ALTON
    Level 38  
    Uwalony STK4050II - w cybortechu mają oryginały po 80zł.