Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-P7900 - AUX czy zmieniarka ?

21 Mar 2006 20:58 1321 5
  • Poziom 17  
    Witam
    Wiem ze temat podlaczenia odtwrzacza byl juz wiele razy omawiany, ale ja mam pewne watpliwosci. Teraz mam podlaczony odtwarzacz do Pioneera KEH-P7900 za pomoca kasety adaptora, ale nie chce miec kabli wystajacych z radia. Zastanawiam sie nad transmietrem FM, ale powiedzcie mi czy jakosc dziweku z niego bedzie gorsza od kasety, lepsza, czy moze podobna? Jesli bedzie gorzej to nie bede kupowal transmitera. I teraz kolejny problem. Mam z tylu radia 2 chinche, ostatnio podlaczylem pod nie odtwarzacz za pomoca kabla jack-2xRCA i wlaczylem AUX. Gralo to, ale nie reagowalo na zmiany glosnosci w radiu. Caly czas poziom glosnosci byl na tym samym poziomie. Z tego wynika ze ta opcja tez odpada. Slyszalem cos o kablu jack-IPBUS(czy jakos tak), podlaczanego w miejsce zmieniarki. Podejrzewam ze ciezko dostac taka wtyczke. I w zwiakzu z tym czy macie jakis pomysl jak to inaczej podlaczyc? Dodam ze niezbyt sie znam na ingerencji we wnetrze radia. Ewentualnie moge je zawiezc do jakiegos elektronika, tylko jakie beda tego koszty? Jesli przekrocza cene zmieniarki to wtedy juz chyba kupie zmieniarke.
    Troche dlugi mi wyszedl ten post, ale lizce na pomoc. Dzieki. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Nikt mi nie odpowie? Nikt nie wie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Transmiter to marne rozwiązanie, podobnie jak adapter z kasety. Z tego co piszesz to gniazda RCA to wyjście do wzmacniacza a nie wejście liniowe więc to że coś słychać to tylko przebicia sygnału i regulacji tam napewno nie będzie. Pozostaje sprawdzić czy radio potrafi się przełączyć w tryb AUX, jeśli tak to wejście liniowe będzie w kostce zmieniarki a jeśli nie to włączy się ono dopiero jak procesor radia zobaczy procesor zmieniarki, więc kicha z tego. I w takim razie bez analizy schematu radia i dorobienia wejscia liniowego się nie obejdzie. Co do ceny to nie będę się wypowiadał gdyż zależna jest ona od kogoś kto to będzie robił , jak to zrobi i jak będzie się cenił. A trafić zmieniarkę w dobrym stanie można w sensownej cenie, tylko za kabel zapłacisz około 100zł. Można się zamknąć w cenie 200-300zł tylko trzeba dokładnie sprawdzać co się kupuje i od kogo. Myślę że to lepsze rozwiązanie.

SławeK
  • Poziom 17  
    To ile wyjsc zmieniacza ma to radio? Bo wzmacniacz juz mam podpiety pod jedno wejscie(subwoofer jest podpiety pod nie) i myslalem ze ma tylko jedno.

"Transmiter to marne rozwiązanie, podobnie jak adapter z kasety"

Wnioskuje z Twojej odpowiedzi ze jakosc bedzie podobna do kasety. Dobrze mysle?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z reszta same MP3 to z zasady marna jakość. Nie wiem ile wyjść ma to radio bo nie mam do niego ani instrukcji ani opisu, wnioskuję tylko z tego co piszesz. Zmieniacz może tylko jeden obsługiwać a to wynika z konstrukcji i jest jedno takie gniazdo z tyłu. Popatrz na opisy gniazd RCA, pewnie jest tam OUT. Jeśli są dwa to tylko jeden wzmacniacz jeśli 4 to dwa wzmacniacze.

SławeK
  • Poziom 17  
    Dzieki. Popatrze i bede kombinowal.