Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik wstrzasowy - regulacja

21 Mar 2006 22:59 2513 10
  • Poziom 13  
    witam
    czy istnieje jakis uniwersalny sposob na wyregulowanie czujnika wstrzasowego aby przy byle dotknieciu sie nie uruchamial czy tek kazdy ma indywidualny proces regulacji, z gory dzieki za czytelna i zrozumiala odpowiedz
    pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Regulujesz sobie wedle uznania potencjometrem.Potem testujesz i ustawiasz tak jak chcesz.Może to dziwne ale metodą prób.Innej możliwości nie ma.
  • Poziom 13  
    ok dzieki...mam jeszcze jedno pytanie, zlokalizowalem czujnik ale sa tam dwa potencjometry, przy jednym swieci sie dioda czerwona a przy drugim zielona...czy wie ktos ktory potencjometr jest do czego. posiadam czujnik wstrząsowy dwustrefowy CW-2
  • Poziom 33  
    Jeden jest do jednej strefy drugi do drugiej.Jedna strefa jest do prealarmu druga do alarmu.
  • Poziom 13  
    a ktora jest ktora?
  • Poziom 33  
    Jak sobie podłączysz i ustawisz.Wybór należy do ciebie jak w randce w ciemno :D
  • Poziom 27  
    wyzeruj obydwa a następnie podkręcaj jeden i próbuj.
  • Poziom 11  
    ma sprawe i pytanie mam golfa III 93 rok miał alarm i zamek centralny montowany fabrycznie ale alarm sie spiepszył i wymontował go poprzedni własciciel została syrena czujka ruchu i czujki w samochodzie dwie małe co w rogach są rozgrzebałem tam troche i wszystko wiem co do czego ale znalazłem dwie wtyczki jdna z 12 pozyciamy w rzedzie tylko jedne miejsce wolne wiec 11 kabli a druuga chyba piec pozycji w rzedzie a cztery kable ale tamta jest chyba nie od alarmu i jeszcze jadna sprawka zamek centralny jest pneumatyczny pompka jest wraz z płytką w bagazniku ale tez nie dział a zamek reaguje tylko na ruch kluczyka w zamku podobno sterownik jest dupniety chciałem kupic jakis sterownki do centralnego zamka i alarm tez chciałem zamontowac chciałbym tez na pzamontowac sszyby elektryczne wiec pasowało by zeby była tez funkcia domykania szyb jest wogule w sprzedazy cos takiego co bym potrzebował??:):) prosze o pomoc i porade pozdrawiam czesc
  • Poziom 33  
    Co za uparciuch.I tu to wsadził.
  • Poziom 11  
    witam!
    moim zdanie to najgorszy rodzaj czujnika, z kolei tani
    ja osobiście unikam ich jak ognia
    montuję dużo alarmów i albo za mało czułe albo właczją się przy torach , jak przejedzie ciężarówka itp, nie mówię już o regulacji
    polecam czujniki ultradzwiękowe, nieczułe na wibracje, jak ktoś "walnie w auto " to i tak je załaczy a masz pewność że zbicie szyby złapią
  • Poziom 27  
    Używam tych czujników cały czas i nie mam problemów Podstawa to dobra regulacja ale do tego to już trzeba dojść samemu.