Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie samochodem z kompa

22 Mar 2006 09:57 1335 9
  • Poziom 33  
    witam.
    mam taki pomysl aby sterowac zdalnie samochodzikiem z komputera.
    samochod juz mam. jest to ok35cm-owy model mercedesa cabrio.

do autka myslalbym wsadzic jakis ukontroler i sterowac nim, zapamietywac droge itd.
    do tego chcialbym wlozyc kamerke bezprzewodowa.

najchetniej chcialbym sterowac z klawiatury kompa obserwujac widok z kamery na monitorze.

nie chodzi mi tu o duzy zasieg bo ma byc to w celach pokazowych w pomieszczeniu dzialac.

myslalem to zrobic na modulach typu br27 i bt27 ale mozliwe ze uda sie to zrobic jakas inna metoda i licze ze jakis pomysl poddacie.

nie wiem moze poprzez BlueTootcha. wogole czy sa jakies moduly komunikacji poprzez BT?

czekam na pomysly.
    dzieki i pozdrawiam slawek
  • Poziom 35  
    Moduły do BT są, ale cena jest rzędu 50-100$. Wyjście Rs232, więc można łatwo podłączyć do uC i łatwo oprogramować. Wtedy przy odpowiednim sofcie możesz tym sterować z komputera, komórki czy PDA.
  • Poziom 11  
    Nie lepiej wykorzystać moduły BT dostępne na allegro za 30-50 złotych?
  • Poziom 35  
    A to przepraszam, podaj linka i napisz jak to wykorzystać
  • Poziom 33  
    sam chetnie zobacze ale obawiam sie ze chyba pit398 nie zrozumial tematu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Blutóf sie nie nada, ewentualnie do komunikacji w jedną stronę, chociaż to wydaje mi się przesadzone.

Można to rozwiązać prościej, sterowanie już jest, wykorzystać to co jest do sterowania z PC, a w drugą stronę niech leci obraz z kamery bezprzewodowej na 2,4Ghz z gotowym nadajnikiem i odbiornikiem podłączonym do PC.

Rejestrowanie położenia takiego pojazdu analizując kąt skręcenia kół i ich prędkości obrotowej to słaby pomysł. Jak chcesz wykorzystać kamerkę, zrób analizę obrazu i na tej podstawie wyznaczaj położenie, można to zrobić względnie prosto na samych kolorach. Uzyskasz wtedy sprzężenie zwrotne, lepsze jakościowo od prędkości obrotowej kół.
  • Poziom 33  
    ale ja nie mamzadnego sterowania. dopiero chce je zrobic i pytam Was co najlepiej do tego uzyc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    aparaturę modelarską - sprawdzone, działające i bezpieczne
  • Poziom 33  
    ale ja chce z komputera
  • Poziom 10  
    Nie jest to bardzo skomplikowane, właśnie coś takiego skleciłem,fajnie działa.
    Pod port lpt1 podłanczam nadajnik od autka, poprzez 4 tranzystory bc338,piszę program w turbo pascalu i jeździ.
    Poczytaj o lpt1 i o sterowaniu tego portu w pascalu, na pewno coś zdziałasz.Jak będę miał jutro chwilkę to prześlę ci schemacik jak to podłączyć. POZDRO.