Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz PW8010 - inny stopień końcowy.

22 Mar 2006 10:38 1197 4
  • Level 20  
    Witam bardzo proszę o pomoc !!!! mam wzmacniacz Polski PW8010 i mam problem dostałem od kolegi jako uszkodzonego po otwarciu do niego i ściągnięciu schematu z elektrody okazało się że jest całkowicie odmienny stopień końcowy wzmacniacza na schemacie sama końcówka mocy jest na tranzystorach BDP 284 i odmienna 283 stopnie sterujące BD139 ///BD140 a w moim wzmacniaczu zamiast BD 139/140 pozwierane oryginalnie emiter z bazą stopień końcowy BD650 stopnie sterujące BF457 CZY TO MOŻLIWE ????? że tak jest bardzo proszę o wsparcie w tej naprawie a może o schemat bardzo proszę poz;Stanisław
  • Level 37  
    BD650 to darlington- ma więc w jednej obudowie dwa tranzystory. W sumie to dośc karkołomny pomysł, ale chyba mógł zastąpic parę BD139+283. O ile ktoś to zrobił z głową... Tego nie robiłem(bez sensu), ale odwrotnie tak: BD650 zastępowałem dwoma tranzystorami w Radmorze 5412.
  • Level 20  
    Tak rozumiem że zastąpił by np BDP284 a co z tym drugim tranzystorem BDP283 o odmienej polaryzacji
  • Level 37  
    Podobnie(popatrz na schemat), tylko że emitery razem.
  • Level 20  
    Dzięki za pomoc ale postanowiłem odbudować tak jak był zrobiony orginalnie na tranzystorach BD284 I BD139 !!!!!!