Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie In-circuit procesorów PIC

Fakiros 22 Mar 2006 10:58 1733 4
IGE-XAO
    Fakiros
    Level 13  
    Poszukuje schematu programatora, oraz programu do zaprogramowania mikrokontrolera PIC w układzie (in circuit).
    Chodzi o to że mam gotowy układ na uC PIC16F628 (SMD) i układ ma wyprowadzone złacze do programowania, oczywiście chciałbym miec możliwosc programowania układu za pomocą tego złącza (może to sie odbywac wielokrotnie), ale nie odlutowując go z płytki.
    Istnieją programatory ICD gotowe, ale są dośc drogie, nie interesuje mnie tez jakis specjalny loader umieszczony w uC, poniewaz zajmuje dodatkowy kod i musial bym go zaprogramowac, czyli odlutowac układ.

Jezeli nie jest łatwo z dostępnością schematów takich programatorów, proszę o namiary na jakąś firmę z rozsądnymi cenami tych programatorów.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    diag
    Level 29  
    Jakim napęciem zasilasz procek?
  • IGE-XAO
    Fakiros
    Level 13  
    uC zasilany jest napięciem +5V
    elektryk
    Level 42  
    Tu masz schematy do klona ICD2 http://stolz.de.be/icd/main.html działa nawet w postaci pająka (osobiście sprawdziłem). Jest tylko problem z kupieniem procesorów bez literki A na końcu. Jeśli chcesz do tego ładną płytke to pisz na PW.