Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON 7161 wałek bębna. Stosował ktoś zamienniki?

Tankman 22 Mar 2006 15:01 1301 8
  • Poziom 15  
    Witam.
    Czy ktoś z kolegów stosował już do Canona 7161 zastępcze wałki bębna? Generalnie nie jestem zwolennikiem "zamienników" ale czasami klient ma "węża w kieszeni". W 90 % stosuje oryginalne materiały. Mam klienta który zrobił juz na bębnie 60 000 kopii i trzeba wymieniać już bęben. No i kwęka że oryginał drogi itp. Pewnie to znacie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam
    Sam jestem w posiadaniu tej maszyny. Stosuje w niej KATUNowskie bębny. Sprawuje się całkiem nieżle tylko po zrobieniu około 10k kopii zaczyna dziwnie warczeć.
  • Poziom 15  
    bbrutus napisał:
    Witam
    Sam jestem w posiadaniu tej maszyny. Stosuje w niej KATUNowskie bębny. Sprawuje się całkiem nieżle tylko po zrobieniu około 10k kopii zaczyna dziwnie warczeć.

Ale wymieniasz cały korpus czy sam wałek? Może zębatka się wyciera? Ile kosztuje taki KATUN?
  • Poziom 16  
    A ja mam niefajne doświadczenia z KATUNEM w CANONACH i polecam tylko oryginały.Jak klient raz zapłaci za lewusa i musi go wymienic po paru tys. kopii to potem sam prosi o oryginał.KATUN działa fajnie w innych maszynach ale nie w CANONACH. :D

Dodano po 3 [minuty]:

koszt w katunie to około 100zł netto za rurkę i listwę
  • Specjalista - kserokopiarki
    Pozwolę się nie zgodzić ! Stosuję KATUN LONG LIFE w kopiarkach CANON i przebiegi ok. 70-80 tys. to norma (1550/6216/6317) . Fakt że jakość kopii pod koniec nie jest super , ale jak na tańszą podróbkę to wynik dobry ! Proponuję zakupić na próbę KATUNA i uprzedzić klienta że ma taniej , ale... cóż jego wybór ! Coś za coś ! Będzie to uczciwe postawienie sprawy i doświadczenie "na własnej skórze" jak się produkt spisuje...

C.
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Ale wymieniasz cały korpus czy sam wałek? Może zębatka się wyciera? Ile kosztuje taki KATUN?

wymieniam wałek + listwa czyszcząca. KATUNowski Wałek bębna w tej maszynie wytrzymuje około 50k kopii.
    Ostatnio kopiarka ta jest zarzynana powyrzej wszelkich przewidzianych norm ( od dwóch tygodni kopiuje na niej 6 000 kopii dziennie). Niewiem ile jeszcze wytrzyma ale jeszcze kilka dni musi wytrzymać. A rekord jaki zrobiła bez jakiejkolwiek przerwy ( nie licząc tej na włożenie papieru i dosypanie toneru) to 8 400 kopii. Ale miałem już dosyć i ja i maszyna
  • Poziom 16  
    Może coś poprawili w KATUNIE.My stosowaliśmy tebębny parę lat temu i były kiepskie. :D
  • Poziom 17  
    Tak poprawili.Stosuje go od 13 lat i jest naprawde super jakość.Jeżeli chodzi konkretnie o tą maszyne to myśle,że jednak oryginał jest najlepszy.Zaznaczam ,że jest to moje zdanie jedynie w przypadku kserokopiarki NP 7161.Stosowałem OPC Fuji oraz integral i szybko pojawia sie intensywny czarny pasek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dziękuję za informacje i zamykam wątek.