Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z połączeniem modemowym

19 Jun 2002 11:25 1849 14
  • Level 11  
    Witam,
    Mam płytę GA-5AA i procesor AMD K6 2+/450, nie mogę uzyskać połączenia z intenetem za pomocą nr 0202122 i modemu ZYXEL OMNI 56K. Wcześniej działało bez problemów ale po zmianie płyty głównej i procesora mam kłopot. Wyświetla mi komunikat o błędzie nr 629 i 650 następuje to w czasie weryfikacji nazwy użytkownika i hasła. Z góry dziękuję za pomoc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Spróbuj włożyć modem w inny slot PCI i zainstaluj na nowo sterowniki. Może to coś pomoże.
  • Level 11  
    Zapomniałem dodać, że ten modem jest zewnętrzny.
    kerimex wrote:
    Zapomniałem dodać, że ten modem jest zewnętrzny.

Sprawdź ustawienia COM'ów. W Biosie powinny być włączone. Oraz pod Windowsem w ustawieniach powino być coś takiego 115,200/8/brak/1/Xon-Xoff
    Napisz czy masz tak jak napisałem.
  • Level 11  
    Tak wszystko ustawione jest dobrze modem komunikuje się z komputerem tzw. diagnostyka modemu daje odpowiedź.
    kerimex wrote:
    Tak wszystko ustawione jest dobrze modem komunikuje się z komputerem tzw. diagnostyka modemu daje odpowiedź.

A instalowałeś na nowo Windowsa ?
  • Level 11  
    Windows został zainstalowany od nowa na nowo sformatywany dysk i podzielony na partycje.
    A masz możliwość sprawdzenia na innym modemie ?
  • Level 20  
    Mam nadzieję, że śledzie z commami masz oryginalne od nowej płyty.
  • Level 11  
    Tak, sprawdziłem na USR ROBOTICS Message 56 i problem jest ten sam.
  • Level 11  
    Śledzie poczhodzą od poprzedniej płyty na której nie było problemów połączeniem modemowym. Ale wymienię je na inne dla pewności jak wrócę z pracy do domu.
  • Level 27  
    Witam

sprawdź czy przypadkiem nie masz wpisanego użytkownika i hasła "ppp" dużymi literami. Jeżeli tak to, to jest przyczyną niepowodzeń. Zmień oba na pisane małymi i po bólu. :)

pozdrawiam

Kris
  • Level 11  
    Muszę sprawdzić bo już nie pamiętam jak wpisywałem.
  • Level 20  
    Możesz wstawić starą kartę multi IO i wyłączyć com'y na płycie. I jak ci nie będzie działać, to raczej wina windowsów, a jak nie, to może masz uwalony com. A mysz masz na comie?
  • Level 11  
    To jest dobry pomysł. Bo wszystko wskazuje na uszkodzenie Com'a na płycie. Myszka jest do pierwszego podłączona, może zmiana na drugi dałaby odpowiedź czy mam uszkodzony Com, ale co się będzie działo z myszką po takiej operacji?