Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka laserówke wybrac by wyjśc na tym dorze

ziutostar 22 Mar 2006 17:06 1050 8
  • #1 22 Mar 2006 17:06
    ziutostar
    Poziom 14  

Witam wszystkich tak czytam to forum i zastanawiam sie nad kupnem jakiejs taniej drukarlki laserowej tak by byc z niej zadowolony no i w razie wymiany jakiś podzespołów nie było problemu.
    Co sądzicie o drukarkach samsunga jak sie ma przy nich sprawa dostepmości części oraz eksploatacji a co sadzicie o drukarkach hp . Drukarka dla mnie powinna być tania w eksploatacji czarno-biała i mało awaryjna a jeśli juz cos nalezałoby wymienić to takowe części powinny byc w przystepnej cenie na tej drukarce mam zamiar drukować tekst jakies schematy obwodów drkowanych i ewentualnie jakieś rysunki czarnobiałe.
    A i dobrze by było zeby do takowej drukarkibyły opisy wymiany czesci ewentualnej naprawy,napełniania tonerów itp.Jednym słowem mały podręcznik dla początkujacego.
    Za pomoc i przedstawienia wszystkich za i przeciw dziekuje.

0 8
  • #2 22 Mar 2006 17:30
    piotrsta
    Poziom 22  

Temat już był często poruszany i w tym temacie większość jest zgodna że hp w tym temacie nie ma sobie równych, tak z dostępem do części jak i małą awaryjnością. Tonery jak i sam proszek łatwo dostępny i tani. Sam napełniałem u siebie po raz pierwszy i nie miałem z tym większych problemów(poza brudem) żeby go napełnić, trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją. A co do modelu to ja polecam hp 6L, jest chyba jedną z tańszych a niezawodnych drukarek i nie ma problemów z podłączeniem bo ma wtyczkę pod LPT (zwykły kabel od typowych drukarek) a nie jak n.p. hp1100 wtyczkę mini centronics przy braku tego kabelka trzeba dopłacić kolejną kase na taki przewód.

0
  • #3 22 Mar 2006 17:48
    ziutostar
    Poziom 14  

Czyli radzisz hp a co z instrukcjami naprawy napełniania itp czy łatwo jest je zdobyć.

0
  • #4 22 Mar 2006 18:15
    piotrsta
    Poziom 22  

Powiem tak:
    serwisówke ściągnąłem z elektrody i instrukcja napełniania też tu jest, poza tym instrukcja jest dołączona do pudełka z proszkiem.

Zerknij na Allegro i zobacz ile tego jest.

0
  • #5 22 Mar 2006 18:19
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

Ile chcesz wydac i czy ma być nowa, czy stara? lokalna, czy również po sieci? sprecyzuj

0
  • #6 22 Mar 2006 19:05
    ziutostar
    Poziom 14  

No a jak sie ma drukowanie schematów obwodów drukowanych ta foli lub papierze kredowym czy jakość druku jest zadowalajaca i czy ładnie wychodzą zdiecia czarnobiałe.
    Mysle wydac max 300-400zł a drukarka do domu

0
  • #7 22 Mar 2006 19:34
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

w Samsungu powinno wychodzić OK, bo papier, lub folia przechodzi na wprost z podajnika recznego do otwartej klapy z tyłu maszyny, czarno-białe zdjęcia są OK, napewno mechanicznie mocniejsze od HP, utrwalanie na mocnych wałkach grzejnyh jak w kopiarkach, a nie na folii, rolki pobierania papieru wytrzymują jakieś 70k kopii

0
  • #8 22 Mar 2006 19:58
    ziutostar
    Poziom 14  

No a co możecie powiedziec o tej drukarce Samsung ML-1610 .
    jest najtańszą ofertą nowa ale jak sie maja koszty kupna podzespołów ile trzeba wydac na toner beben rolki dociskowe i inne elemety czy ktos wie czy jest ona solidna drukarką i wydajną .A i jak sie maja podzespoły dla hp czy mozecie podac jakieś adresy sklepów lub serwisów w których mozna kupic podzespoły da tych drukarek

0
  • #9 22 Mar 2006 19:59
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0