Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router nie działa z moją siecią.

22 Mar 2006 19:57 1029 6
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z routerem. A mianowicie mam stałe łącze tzn Lan, obecnie udostępniam je innym przez opcje windowsie "Udostępnianie połączenia internetowego". Męczy mnie to bo mój komp musi być wiecznie włączony, tak więdz kupiłem sobie router podłączyłem do niego komputery wejście do internetu i nic kompletnie nic nie działa. komputery pingują adres IP który przydziela router nic po za tym. pali się dioda zielon a test, power i link na pomarańczowo wyczytałe że musi się palić na zielono. router ma styłu 6 wejść ethernet 1,2,3,4 następnie console i ATM F25 tu podłączam wejście sygnału z sieci mój LAN. Proszępomóżcie. model routera to SPEAD STREEM 5711
  • Poziom 38  
    Prawdopodobnie musisz zgłosić administratorowi sieci zmianę sprzętu,bo serwery są tak ustawione że przy podłączeniu innego sprzętu odcinają dostęp,żeby sąsiad ci nie podkradał.U mnie tak jest,jak podłączyłem router to zgłosiłem telefonicznie zmianę sprzętu i po weryfikacji (nr.umowy,dane i inne pierdoły)złącze zostało odblokowane.
  • Poziom 19  
    Witaj
    Ja nie jestem przekonany że ten router jest właściwym dla Ciebie rozwiązaniem. Nie żebyś nie stosował routera , ale raczej nie tego

złącze ATM F25 nie jest złączem eternetowym choć wygląda podobnie.

tu-> http://support.efficient.com/KB/pdf/EN5700-01QS.pdf

masz dokumentacje tego routera.

no pozostaje jeszcze odpowiednia konfiguracja !

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    mam tą dokumentacje i też mi się zdaje że ten model routera nie jest dobry do ethernet. Czy da radę coś zrobić żeby działał ?? zdaje mi sie że model spead stream 5700 jest pod ethernet ale 5711 już nie tak w ogóle to nie orjentuje się co to jest to ATM F25. wyczytałe że to jest jakież bardzo szybkie cyfrowe łącze. tak wiedz czy ten router nadaje się tylko do lini telefonicznej
  • Poziom 10  
    OK rozumiem. Ale czy spead streem 5711 nadaję sie do podzilenia internetu przez ethernet ??????????? oto mi właśnie chodzi :) czy da jakoś radę podłączyć ten router pod ethernet ?? dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    tak, jak najbardziej , właściwie każdy router właśnie do tego służy. Pytanie tylko do czego chcesz podłączyć ten dokładnie model 5711 . ten można podłączyć do internetu złączem ATM F25.

model 5781 można podłączyć ethernetem

inne pewno innymi złączami (serial, adsl, sdsl i inne)

w twoim przypadku (WAN ethernet) ten model nie zadziała , pisałem o tym w pierwszym poście
    pozdrawiam