Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo A500 - silnik nie obraca bębnem w czasie prania.

22 Mar 2006 23:05 2644 16
  • Poziom 10  
    Witam
    Jaka może być przyczyna ,że silnik nie obraca bębnem w czasie prania.
    Pralka przechodzi pełem cykl ,wiruje prawidłowo . Na innym silniku to samo. Po zdjęciu paska silnik kręci. Sam bęben ręcznie kręci się stosunkowo lekko.
    Co to może być?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Widzi mi sie ze to styki na programatorze odpowiedzialne za ruchy rewersyjne.
  • Specjalista AGD
    Wymień kondensator rozruchowy 16µF
  • Specjalista AGD
    Eban przeciez gościowi wiruje.
  • Poziom 10  
    Kondensator wykluczam -sprawdzony
  • Specjalista AGD
    podłącz bezpośrednio silnik na styki rewersowe pomijając programator i pomierz prad jaki bierze
    na tabliczce znamionowej powinny być opisane jego parametry
    jak bedzie sie mulił i żarł więcej to jest spalony
    i sprawdż czy nie kapie na silnik
  • Poziom 15  
    witam!!!!!!!!! wszystko wskazuje na to że masz uszkodzony programator. w zależności od daty produkcji były montowane 2 typy. jeżeli masz progr. (symbolu nie pamiętam głowa nie śmietnik)panele koloru beżowego i brązowe płytki tekstolitowe które przykrywają styki to ściąg i oznacz przewody z zacisków 1 / - 1T / -1B następnie połącz 1 z 1T i włącz pralke na program prania po pobraniu wody jeśli są obroty- znaczy że progr. do naprawy lub wymiany. łącząc 1 z 1B sprawdzisz drugi kierunek obrotów. nowy programator w serwisie jako materiał 50-70 zł. dostęp do tych przewodów dobry lewa strona z tyłu koło silniczka progr.:D
  • Poziom 10  
    PBK napisał:
    podłącz bezpośrednio silnik na styki rewersowe pomijając programator i pomierz prad jaki bierze
    na tabliczce znamionowej powinny być opisane jego parametry
    jak bedzie sie mulił i żarł więcej to jest spalony
    i sprawdż czy nie kapie na silnik

Przepraszam ,ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

Do kol. rj166
    Programator EAS 9262.01 c 05 /6-95-16

Powtórzę tylko ,że bez paska silnik chodzi a z paskiem nie startuje, ale wystarczy lekko popchnąć koło i silnik obraca bęben.

Więc może to bęben ,gdy pracuje pod naciągiem paska trochę piszczy.
  • Moderator Elektrotechnika
    A jak zdejmiesz pasek i włączysz pranie lub płukanie to silnik wykonuje ruchy rewrsyjne(lewo-prawo)?Jeśli tak to padlo uzwojenie prania(przewinięcie lub kupno nowego-sklep lub szrot)
  • Poziom 10  
    Po zdjęciu paska silnik pracuje rewersyjnie.
    Na początku stawiałem też na silnik , ale na drugim silniku (używany) te same objawy,chyba że drugi silnik ma tą samą wadę.
    Byłbym wdzięczny za wskazówkę jak podłączyć ten silnik z pominięciem programatora.
  • Poziom 13  
    Witam masz w 99;/' uszkodzony silnik spotkałem się juz z takim przypakiem że silnik bez obciążenia pracował ''niby ' normalnie a pod obciążeniem nie .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    rj166 napisał:
    nowy programator w serwisie jako materiał 50-70 zł.

Też uważam, że padł programator, tylko że do tej ceny co podałeś należy doliczyć jeszcze co najmniej stówę (tam jest dyskowy EATON).
  • Poziom 10  
    Silnik sprawdziłem jest ok a więc pozostaje programator .Wymiana części za 200 w pralce 10-letniej mija się z celem. Pralka przechodzi na emeryturę.
    Mam drugą pralkę też Ardo A500 tylko tą z nowszym programatorem.
    Przechodzi ładnie cały cykl prania i nie "przeskakuje" na wirowanie -to pewnie też programator?
    Gdzie kupię taką część w cenie jaką podajecie (50-70)
  • Specjalista AGD
    obcy0 napisał:
    Przechodzi ładnie cały cykl prania i nie "przeskakuje" na wirowanie -to pewnie też programator?

A płucze?
  • Poziom 10  
    Płucze i wiruje ,dochodzi do końca programu płukania i pracuje non stop jak przy praniu, nie przechodzi do końcowego odwirowania.
  • Specjalista AGD
    obcy0 napisał:
    non stop jak przy praniu

To znaczy non stop są ruchy rewersyjne, a nie postój spowodowany wciśnięciem klawisza "zatrzymanie przed wirowaniem"?
  • Poziom 15  
    kolega zayzayer ma racje programator EATON cena w 205 serwisie