Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP Z-52 - Zatrzymuje w piecu

JURAFAX 23 Mar 2006 11:03 654 3
  • #1 23 Mar 2006 11:03
    JURAFAX
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z zatrzymywaniem w piecu zawsze w tym samym miejscu ok 5 cm karta wysunięta już utrwalona. Czujnik działa bo jak go wypjąć to wskazuje zacięcie papieru.
    Rozebrałem czujnik wymyłem spirytusem. Mam service manula ale nic nie wspominają o regulacjach.
    Co można sprawdzić, regulować?:cry:

0 3
  • #2 23 Mar 2006 11:16
    machina73
    Specjalista - kserokopiarki

Po wyjęciu czujnik może być dobry ale pod wpływem temperatury zachowuje się inaczej i pokazuje co innego. Rzadko ale zdarza się. Przyjżyj się też trybom napędu utrwalania, elektrodzie dolnej, rolkom pobierania oraz rolkom pośrednim.

machina

0
  • Pomocny post
    #3 23 Mar 2006 21:46
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Witam, znam dobrze tą maszynę, i ten problem. Jeżeli sprawdziłeś wszystko na co wskazuje logika, czyli: czujnik, koła itp, to teraz pora zając sie czymś dużo mniej logicznym. Otóż uszkopdzony jest jeden ze switchy załączanych przez stolik przesuwny(szyba), określający jego pozycję. Kopiarka "myśli", że kartka w piecu jest szybciej niż wskazywało by na to położenie stolika. Po zdjęciu stolika zobaczysz dwa plastiki, które za pomocą sprężynek załączają dwa switche zamontowane na małej płytce, do której jest dostęp, po zdjęciu tylnej ścianki. Uwaga, switche mogą pozornie wyglądać na dobre, ale zwróć uwagę na ich "czułość".
    Jest to rada wynikająca z doświadczenia.
    Pozdrawiam horse

0
  • #4 24 Mar 2006 10:44
    JURAFAX
    Poziom 10  

Rozgryzłem temat wczoraj ale nie zdążyłem odpisać.
    Obstawiałem na czujniczek sprawdziłem że zamyka obwód w stanie spoczynku tak więc przeciąłem kabelki i zwarłem. kartka wyjechała dalej z pieca a na wyświetlaczu "L" - czyli taca. Sprawdziłem z prawej strony switch nie był odpowiednio mocno dociskany.
    Teraz hula ale padnięta jest zębatka w module sprzęgła "pół" zęba na wysokość i czasem jak trafi na ten ząb nie może przesunąć tacą albo cofnąć po "skanie".
    Czy można dostać gdzieś taką zębatkę czy cały moduł do tego zabytku.

Pozdrawiam,
    P.S. Horse gratuluję:D

0