Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor Siesta 3 - problem z ustawieniem wysoksci i szerokosc

23 Mar 2006 11:47 2469 11
  • Poziom 10  
    Witam. Czy wie moze ktos jaki potnecjometr (jak opisany i gdzie on sie znajduje) odpowiada za ustawienie szerokosci i wysokosci obrazu? Nie moge znalezc takowego w tym telewizorze. Pozdrawiam JM. PS. Problem sie pojawil po zmianie trafo powielacza.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Potencjometry znajdują sie na module korekcji(szerokość i korekcja),wyskości przy tylnej listwie -obok scalaka TEA 2309. Jezeli mto siesta 3a to na module są wszystkie regulacje
  • Poziom 10  
    Czy ten modul jest wpiety do plyty glownej i jest polaczony przewodami z plytka ktora jest wpieta w koncowke kineskopu? Bo tam sa oznaczenia "szer."; "e/w" i trzeci potencjometr o opisie "trapez" tylko,ze ten opis jest na gorze a te dwa pierwsze oboko tych potencjometrow.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Aby nie mieć takich problemów nie zakładaj tanich zamienników lecz typu HR.Skoro już , to sprawdż napięcie zasilania,a nastęe dobierz C na kolektorze BU zmieniając co 2nF.Podmień najpierw stare na nowe i zobacz czy reguluje pionowa płytka korekcji tamjest poduszka i szerokość.
    Jeżeli będzie regulować to zacznij dobierać C dla tego zamiennika.
    powodzenia
  • Poziom 10  
    Marco64, bardzo sie ciesze,ze mi pomagasz i dziekuje Ci za pomoc.Jestem tylko uzytkownikiem tego telewizora i chcialem poprawic sobie jakos ogladania bo macher, ktory mi zamienil ten trafo powiedzial,ze juz nic nie da sie zrobic. Wiec szukam dalszej srogi aby cos poprawic. Temat nadal jest otwarty bo nie wiem jak to poprawic a Marca rade jak mi sie nie uda nic zrobic napewno przekaze kolesiowi ktory mi wymienil ten trafo.
    Serdeczne dzieki i czekam na dalsza pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprubój poregulować R589 R584-regulacja wysokości.
    R568 faza H.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Za reg. wysokości odpowiadaR589 a szerokości R633 . Pierwszy jest na płycie głównej a drugi na module korekcji stojąca płytka z której idą przewody do cewek na kineskopie.Najpierw ,jeżeli tamte PR-ki działają to dobierz C 605 12nF i podmień C606 22nF. C 605 możesz zmienić w granicach 3nF . Jak to pomoże to dobieraj C608- 3,3uF na wysokość.

Dodano po 2 [minuty]:

R584 to centrowanie pionu a R568 nie ruszaj chyba ,że obraz jest przesunięty w jedną stronę.

Dodano po 2 [minuty]:

Prawdopodobnie sprawa wynika z tego ,że zamiennik trafa WN ma inne indukcyjności .

Dodano po 1 [minuty]:

Podałem wg. schematu M645TS
  • Poziom 10  
    Dziekuje bardzo wszystkim. Dzis tego jeszcze nie sprawdze,ale w najblizszym czasie postaram sie skorzystac z rad wszystkich.Opisze co wyniklo w poscie.Pozdrawiam i dziekuje :)
  • Poziom 1  
    Ja mam problem z wysokością obrazu. To znaczy jest przesunięty za bardzo do góry. Na dole przez to mam czarny pasek a u góry ucięty obraz. Na AV jest troche niżej, jakby lepiej. Da sie to jakoś w opcjach czy coś obniżyć czy tylko ingerując wewnątrz ? W menu serwisowym nie ma nigdzie opcji wysokości obrazu czy coś takiego ;/