Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opentel 3500 F brak koloru

czarny_1963 23 Mar 2006 14:06 848 3
Tespol
    czarny_1963
    Level 21  
    Witam wszystkich mam pytanie odnośnie tego tunera a mianowicie po zalączeniu wtyku do gniazda sieciowego tuner sie zablokuje ,trzeba wyjąć wtyk i włączyć jeszcze raz może zaskoczy, gdy sie go uda uruchomić to jest obraz tylko bez koloru i tak jedna trzecia od góry jest ciemny poziomy migający pas szerokości okolo 3cm .
    Na początku tak ze dwa tygodnie klient miał obiaw tego wystepującego pasa i braku kolorów nie na wszystkich programach, i tak grał.
    Wymieniłem wszystkie elka w przetwornicy po wtórnej stronie i nic nie mam schematu tego tunera i nie wiem gdzie jeszcze szukać uszkodzenia.
    Moze ktoś miał takie uszkodzenie w tym tunerze.
    Dięki za wszelkie informacje.
  • Tespol
    czarny_1963
    Level 21  
    Witam
    ponawiam pytanie jeszcze raz naprawde nikt nie naprawiał tego tunera co jest taki dobry że sie nie psuje
    dziekuje za każdą porade chodzby nawet najmniejszą wskazówke

pozdrawiam
  • Tespol
    andrzej49
    Level 16  
    Jeżeli tuner blokuje Ci się na określonym kanale to po uruchomieniu wejdż w opcję-"edycja programu" i usuń ten program z listy.Zauważyłem że po przeszukaniu satelity wpisuje się jeden lub dwa programy na których przesyłane są jakieś dane i po wejściu na ten program tuner zaczyna "wariować",praca procesora ulega zakłóceniu,ale po usunięciu tych programów wszystko jest ok.Również wszystko jest ok,jeżeli na nie nie przełączasz.Najlepiej usuń je z listy.
    FTM
    Level 15  
    Witam,

czasami moze to byc wynik zlego softu. Ostatnimi czasy gdy swieciło słoneczko ludzie rozne rzeczy wgrywali do tunkow... oczywiscie "edukacyjnie" proponowałbym ci ponownie wgrac (najlepiej) oryginalnego softa, a potem zassac z satelity kanały. Wtedy bedziesz mogł wykluczyc software i jezeli to nie pomoze to znaczy ze trzeba szukac winy w sprzecie...

Pozdrawiam

PS. Chyba gdzies mam schemat tej cholery, wiec jak bedzie trzeba to ci go wysle... (oczywiscie jak znajde ale nic nie chce obiecac)