Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung CK-5027XT - wydaje dziwny dzwięk

23 Mar 2006 20:46 4039 13
  • Poziom 10  
    Witam jestem tu nowy ale nie powiemz e kiedys nie interesowała mnie elektronika niestety obecnie nie ma an toc zasu i jestem ciemny... mam problem z Tv Samsung (model w temacie) otóż po zalączeniu gdy wejde na kanał jakis tv wydaje dziwny dzwiek jakby piszczenie jakies takie dziwne po wyłączeniu uspakaja sie , najdziwniejsze jest to ze gdy obraz sieje(wylączona antena) nie ma takiego piszczenia wszystko cichutko i wogule ... przy podłączeniu komputera lub magnetowidu czy tez dvd do tego tv jest znowu to samoc zyli ten niepokojący dzwiek wrrr.. nie powiemz e to denerwujące i zrobiłbym cos z tym, a mysle ze mam sznase gdyz mam 2 taki tv na czesci ze sprawnym w 100% kneskopem moze to wina kineskopu?? prosze o pomoc wsyztskich ktorzy wiedzą co moze byc rpzyczyną takiego wydawaniu dzwieku przez tv bo normalnie zwariowac mozna czekam na odpowiedzi z góry dziekuje!!...
  • Poziom 18  
    Na początek wymień elektrolity w przetwornicy!!
  • Poziom 29  
    A ja polecam wymiane transformatora który to prawdopodobnie powoduje dziwny pisk tylko wtedy gdy telewizor jest w stanie czuwania.
    Oczywiście elektrolity również ten z przetwornicy najprawdopodobniej wysycha lub wysechł.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam z opisu wynika że tylko podczas odbioru programu piszczy moze luzny rdzeń transformatora przetwornicy lub powielacza .pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzisiaj sprawdziłem dokladne objawy i: gdy tv jest na czuwaniu jest cisza, a jak załącze tv to jakies 5 minut jest cisza a poźniej coraz bardziej zaczyna swierszczec teraz juz nawet gdy nie ma programu to swierszczy....podczas przelączania kanałów zamilka a jak włączy sie kanał znowu swierszczy... nie chce wymieniac wszystkiego prosze powiedzcie jak myslicie według was co powinienem pierwsze wymienic?? i gdzie to mniejwiecej jest lub jak to mniejwiecej wygląda... :) z góry dziekuje za syzbką odpowiedz...
  • Poziom 32  
    to świerszczenie występuje w wielu samsungach ,nie zabija ich jest czasem związane z jaskrawością ,mogą to robić rdzenie które się nasycają
    zobacz czy reaguje na wstrzasy ( WALNIJ GO )-czy mu przechodzi
  • Poziom 10  
    "Bicie" go nic nie daje nadal tak samo:) jakies pomysły??
  • Poziom 18  
    najprawdopodobniej piszczy jakis element indukcyjny.czesto jest to trafko w przetwornicy.i tu efekt daje tylko wymiana.powodzenia.
  • Poziom 15  
    Aby sprawdzić czy piszczą to elementy indukcyjne najlepiej podczas piszczenia wygiąć (docisnąć) element, który wydaję ten dźwięk.
    Jeśli nie reaguje to mechanicznie to należy stwierdzić czy dźwięk wydobywa się z zasilacz czy z WN.

Dodam jeszcze że jeśli piszczy to rdzeń można kapnąć w miejsce złożenia rdzenia kroplą oleju.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ponownie a wiec znalazłem przyczyne otoz okazał sie to taki mały transformatorek na skraju płytki miedy trafopowielaczem a gniazdem euro taki mały jak by z dwoma cewkami po bokach...( wyginanie go lub przytrzymanie srubokretem uspokaja całkowicie ten dzwiek) i teraz pytanko da sie cos z tym zrobic czy wymiana?? jesli wymiana to moge miec problem bo on nie ma zandyhc oznaczen tylko pisze na nim 92 12 i tyle:(( jak myslicie co mozna z tym zrobic???
  • Poziom 10  
    a czy moze byc lakier do paznokci oraz czy nie przeszkodzi to w pracy tego transformatorka???
  • Poziom 18  
    Może byc i nic nie zaszkodzi
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam przepraszam ze tak długo temat zakonczony pomogło!! z góry wielkie dzieki :)