Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki glosnik basowy... Pomocy

23 Mar 2006 22:19 1215 19
  • Poziom 17  
    Witam, mam w planach jesli uda mi sie uzbierac okolo 2000 zl na zrobienie nowych kolumn. Wysokie i srednie to juz raczej mam wybrane, oto one:
    Wysokotonowy http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=visaton&model=G25FFL&lang=pl&dh=dt
    Sredniotonowy
    http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=visaton&model=G50FFL&lang=pl&dh=dt

Co myslicie o tym polaczeniu?? To tak przy okazji.

A wiec przejde do rzeczy, glownie nie mam pojecia jaki dobrac glosnik basowy :( Mysle iz najlepiej zmiescic sie by byko do 500 zl za jeden (jesli jest jakis dobry a tanszy, czekam na propozycje). Chetnie zrobilbym w obudownie zamknietej, ale z tego co wiem traci sie na efektywnosci :( i wtedy zrobilbym subwoofer dla uzyskaniach nizszych czestotliwosci gdzie trace na zamknietej, ale ta utrata efektywnosci jakos mnie zniecheca... no nie wiem. Wiec pomyslalem o BR ale nie mam wlasnie pojecia jaki wybrac glosnik. Chcialbym aby mial efektywnosc jakas na poziomie i zeby slychac go bylo juz przy cichym sluchaniu. Do tego aby bym wytrzymaly mocowo oraz schodzil dosyc nisko (lubie niskie czestotliwosci), bo lubie sluchac muzyki bardzo glosno, podkreslam te BARDZO :) Czasam lubie przyladowac troche na wzmaku ;) Co radzicie na bas? No i lubie miec zapas a basie i najlepiej by bylo gdyby to byl glosnik 12 calowy (30 cm)... Mozecie cos poradzic?

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Ten średniotonowiec nie schodzi za nisko :(
    Do głośnika 12 cali to średni powinen mieć z 16cm i schodzić do 200-400Hz.
    Juro coś ci napiszę.
  • Poziom 17  
    Basowy tego nie nadrobi??
  • Poziom 21  
    http://diyaudio.pl/forum/viewtopic.php?t=6801

Zobacz na ta konstrukcje. Ponoc ten TIW jest swietny do muzyki.

Co do wysokotonowki proponuje vifke taka jak w linku.

Sredni jutro postaram sie dobrac. Dzis juz troche zmeczony jestem :)

Powiedz ile max kasy na same glosniki mozesz wydac.
  • Poziom 17  
    Nie wiem, licze ze na samwe glosniki 1600 - 1700, jesli bedzie wieksza potrzeba to i wiecej. To narazie wstepne informacje, najpierw musze to uzbierac, ale jak robic to cos lepszego :)
  • Poziom 21  
    No to rob konstrukcje z linku ktory ci podalem. To juz high end. Napewno bedziesz zadowolony :)
  • Poziom 17  
    No tylko ze ona wyszla kosztem lacznie na 3000 zl prawie...... ja tylu nie mam :(
  • Poziom 21  
    To jutro postaram sie dobrac tobie glosniki do 1700zl :)
  • Poziom 17  
    Jak sie uda to najlepiej mniej, wolalbym nawet bo wiesz, ale jak juz trzeba to 1700. heh, chce cos wkoncu zrobic lepszego, najgorsze ze ja bede pierwszy raz to robic... starszy mi pomoze. Nie wiem jak to wyjdzie jesli sie zabiore
  • Poziom 21  
    Za 1700zl to juz piekne glosniczki beda ;)

Wzasadzie juz mam taki wstepny zarys konstrukcji.

Glosniki ok 1500zl. Visatonki high endowe. Konstrukcja 3way
  • Poziom 17  
    No i basik zeby byl wytrzymaly mocowo i jakas ta efektywnosc mial zeby nawet przy cichym sluchaniu bylo go slychac fajnie :) No i zejscie tez jakies, zeby zbyt wysoko nie gral ;) Dzieki pozdro
  • Poziom 17  
    Basik stanowczo za maly... chcialbym 30 cm jakis, chce miec w co wlozyc moc :) 20 to malutki :)
  • Poziom 17  
    Hehe, za to mnie zjedziesz :) Pokoik ok 7 - 8 m2 :D Ale tu chodzi, ze mimo ze mam maly, ja chce miec mozliwosci mimo ze ich nie wykorzystam, ja tak mam, mi nie przeszkadza ze sie bedzie trzeslo, to jeszcze wzmocni poczucie basiku. Pozatym chce 30, ale ja nie laduje basu tyle ze zaglusza, ja ustawiam tak akurat wiec wiesz. Chodzi ze ja slucham BARDZO glosno, z 4 pietra czasami slychac po 50 metrow od mojego okna. Ta 20 nie wiem czy by wyrobila takie cos i zaraz by latala jak oszalala itp itd... do tego moc to minimum 100 watowki.
  • Poziom 21  
    Zjade ciebie... 20 ci spokojnie starczy a jak ci malo to sobie suba rob :) Chodzi raczej zeby bas byl u ciebie dobrze wyczuwalny a nie u sasiada na dole :) A pozatym to sa visatony. Ile napisali tyle te glosniki wytrzymaja.
  • Poziom 17  
    No ale ja mam w tej chwili w kolumnach 25 cm STXy i suba na dwoch 30cm. Pozatym nigdy nie wiadomo czy te kolumny nie pojda do wiekszego pokoju w przyszlosci, wole miec zapas i to spory, a to ze u sasiada bedzie to mi nie przeszkadza, przyzczaili sie juz :) Mowie u mnie 30 cm wchodziw gre, chce miec cos co naprawde potrafi zatrzasc domem mimo ze mam maly pokoj.
  • Poziom 24  
    Czemu sie tak kurczowo trzymasz tej 30 :p 20 tez bedzie dobra a z tego co słysze te Visationy to dobra firma.
  • Poziom 21  
    Kolega ma pokoj 8m2 i manie wielkosci :)
  • Poziom 24  
    Ja mam pokój 4 x 4 i słucham na 300 wattowej kolumnie od samochodu ( okazyjnie dostałem :P ) i jest dobrze i to bardzo.