Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona kamerka "internetowa" na OV511+

20 Maj 2003 19:14 1903 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam taki problem...

Przypadkowo stałem się posiadaczem uszkodzonej, kolorowej kamerki "internetowej" firmy Medion o oznaczeniu MD 9308. Ze sterownikami nie było problemu - ściągnąłem z sieci sterowniki do innych kamer opartych na tym samym chipsecie co moja (OV511+).
    Wypróbowałem Robocam i Flycam 300.
    Po zainstalowaniu okazało się, że po naciśnięciu klawisza "snapshot" jedyne co widać to czarny ekran (okienko). Program do przechwytywania działa strasznie ślamazarnie, tzn. wolno się uruchamia, wolno wywołują się funkcje, a myszka cały czas w postaci "klepsydry" - zamyślona ;-) Jak pisałem, kupując ją wiedziałem, że jest uszkodzona dlatego nie byłem zdziwiony. Ogólnie USB wykrywa kamerkę.
    Z tego co zauważyłem, to na płytce są 4 elektrolity 100uF/16V (już wymieniałem), układy scalone: OV511+ i UT51C164JC, stabilizator napięcia 3,3V i 2 rezonatory kwarcowe. Oczywiście są też elementy RC i dioda 1N4148. Wszystko w SMD.

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem, ma dokumentację układu OV511 lub ma jakikolwiek inny pomysł to za rady będę bardzo wdzięczny. Oczywiście mogę kupić nową, sprawną, ale mnie męczy, że ta nie działa ;-)

Z góry dziękuję!
  • Poziom 42  
    Mam taką kamerke, pod windows działa całkiem nieźle, co do programików to rzeczywiście są one do kitu, ale netMeeting czy VirtualDub radzą sobie całkiem nieźle, przycisk działał mi tylko pod Imaging ale nie zbyt dobrze. Załączam drivery których używam i dokumentacje do scalaka.
  • Poziom 15  
    Tez posiadam tak kamerke na tym samym ukladzie, mam podobny efekt mam prosbe do elektryka czy nie zamiescilbys jeszcze raz sterownikow do niej. Dzieki Na kamerce pisze APC-410
  • Poziom 42  
    northwind napisał:
    mam prosbe do elektryka czy nie zamiescilbys jeszcze raz sterownikow do niej.
    A co z tamtymi jest nie tak? Wg mnie są dobre.

Update: ponownie ten sam pli.
    Załączniki:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten plik jest w porządku, nie chciały się rozpakować, ale to wina RAR'a.

Kamerka pomimo to nie działa, podobnie jest ze sterownikami Robocam i Flycam 300

Jednak jej uszkodzenie jest poważniejsze niż mi się wydawało.
    Nie wiem też czy przypadkiem jej nie "dobiłem" bo teraz USB jej nie widzi.....
    Winą tego może być to, że zmieniłem kabel na inny (przylutowałem do gniazda w kamerze)