Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips chassis FL1.6 - nie załącza się do stanu pracy

24 Mar 2006 18:38 1313 8
  • Poziom 12  
    Witam mam takiego śmiecia którego kiedyś robiłem i nie pamiętam nie działa w nim przetwornica ale stdb się swieci. Po otwarciu stwierdziłem uszkodzony 7.5 nano na diodzie C E tranzystora lini proszę o jakieś sugestie z góry dziękuje philips FL 1.6 :cry:

Moderowany przez Jaś Kula:

Tytuł poprawiłem , może jeszcze dokładnie podasz model ?

• Poziom 36  
    Wymien pik sprawdz klucz i odpalaj.Powodzenia.
  • Poziom 12  
    przepraszam można jaśniej jaki pic ? jestem początkujacy w nazewnicwie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Przetłumaczę ;) : wymień ten kondensator, sprawdź tranzystor końcowy linii i, jeśli będzie ok, możesz włączyć TV.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    kondensator wymieniłem zanim napisałem brak napięcia +B i innych swieci się lampka stdb tylko

Dodano po 2 [minuty]:

tranzystory lini są dwa
  • Poziom 27  
    Witam.
    Tak wszystko gra ten wiekowy i świetny philips ma dwa klucze, tv pracuje w 100hz odchylania poziomego, ja miałem do wymiany dwa kondensatory na zasilaniu kolektora tych tranzystorów, w innym miałem inny na korekcji, jeszcze w innym miałem spalone bu w zasilaczu.
    pamiętaj ten tv ma dwie przetwornice, jedna to ta co daje 5v i 17v a druga zasila tv jak włączysz go do pracy.
    Jeżeli będzie szwankować protect to zasilacz też nie wystartuje.
    Nie wiem jak z tobą zacząć rozmawiać skoro piszesz że zbytnio się nie znasz, nie wiem co potrafisz.
    Może uda ci się coś więcej wybadać.
    Parę sztuk ich zrobiłem ze względu na znajomości w niemczech, schemat też jest, więc może powoli rozwiążemy problem.
    Powodzenia.
    Marcin.
  • Poziom 17  
    pisze z kompa żony w serwisie nie będe jechal na drugi koniec miasta . oriętuję sie dosyć dobrze teraz ... mierzyłem wszystko i jest ok ale ten kondzioł stopił sie 7.2nano wiem o zasilaniu to jest na tej płytce dzisiaj przyjrzę mu sie dokładniej ..jak zobaczę philipsa to mi sie robi niedobrze

Dodano po 1 [minuty]:

mam awersję a najlepiej oddałbym do naprawy i zapłacił.....zrobie go
  • Poziom 27  
    W tym tv masz zworę na zasilanie BU weż ją odepnij i podepnij żarówkę wtedy wystartuje, jak tak się nie stanie to bu i trafo dobre, może wystartować na chwilę ale pójdzie sprawdzałem na moim, nie wiem czy twój jest 25 czy 28 cali bo od tego zależy jakie masz trafo i kondensatory, ale płyta jest ta sama.
    Ja kocham Philipsy robić coż jest piękniejszego jak nauczyć się czegoś, oststnio pracowaliśmy dużo z porad i po jakimś pół roku naprawy zaczęły się przeciągać, więc wróciliśmy do normalnej pracy a porady są tylko tak dla wiadomości, zauważyłem i nie lubię naprawiać z porad które ktoś napisał, traci się przy tym moim zdaniem cechy elektronika które motywują do myślenia nad sprzętem.
    pozdrawiam.
    Marcin.
  • Poziom 12  
    trafo miało zwarcie do masy totalnie przestrzeliło zasilacz chassis smietnik
    dziękuję kolegom za pomoc zamykam temat