Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer na mostku TDA 7294 + GDN32-150-8-SC

przemo-lukas 24 Mar 2006 18:50 1536 13
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Plan jest taki:
    zrobić subika, o dość małym rozmiarze, do pokoju ok.25m²
    Napędzany będzie mostkiem TDA 7294 + filtr aktywny + zmiana fazy.
    Zasilacz symetryczny z 4 kondami 10 000 uF + trafo toroidalne 200VA/2X24V.
    Obudowa zamknięta 60l.Tak, tak, to nie pomyłka.
    Bardziej kontrolowany bas.

Co sądzicie o takiej odmianie na naszym forum?
    czarek18
    Level 25  
    Witam widzę człowiek z moich stron.Ja bym wolał wersję 27-150 ten co napisałeś ma słaby układ magnetyczny.Przesada z tymi 4 razy 10.000µF starczy 2 razy 10.000µF.Jeśli nie masz jeszcze wzmacniacza zapraszam na PW mam dwa moduły na TDA.
    przemo-lukas
    witam Czarka, jeśli chodzi o kondy to "od przybytku głowa nie boli", te żeczy mam już prawie poskładane, głośnik jeszcze do kupienia.
    Ten głośnik co mi podałeś, ma ten sam magnes, i niższy SPL, i Qts poniżej 0.40 więc do mojej koncepcji się nie nadaje.
    Jeśli kotoś może podpowiedzieć jakieś przetworniki, to jestem otwarty na wszelkie propozycje.
    P.S. znajdziesz mnie w "starym kinie"
    czarek18
    Level 25  
    W tym przedziale cenowym to tylko ten STX jak byś miał więcej pieniędzy to może jakaś tesla 312 lecz koszt około 180zł .
    maciekmx
    Level 14  
    Mam suba na 27-150-8SS i mostek TDA+filter, wszystko w ponad 50l... Gra to nawet 'mocno' w mocno zagraconym pokoju..

Też miałem podobny wybór co do głośnika i zdecydowałem że do b-r 27 bedzie lepszy... Wydaje mi się że ten 32 w zamkniętej więcej mocy by potrzebował...

Przy budowie mostka zamień kondensator w sprzężeniu na 100mikro, czuć różnicę :D
    adamczykos
    Level 11  
    mam suba na obudowie zamknietej z tym samym glosnikiem i z tym litrazem... i powiem ci ze nie gra zbyt ciekawie.
    przemo-lukas
    Panowie, z dwóch TDA mam ok 120W przy głośniku 8Ω, także z napędzeniem tego głośnika nie ma żadnych problemów. Prawdę mówiąc ten głośniczek w tej budzie zapodałem w celu dyskucji, co myślicie o tym?
    Tesli jakoś nie widzę w subie ale może się mylę. Moją uwagę przyciągnoł W300S i BG30NG ale to do b-r, co sądzicie o tych przetwornikach?
    Caleb_
    Level 33  
    ja mam ten glosnik w 80 litrach zamknietej - chcac uzyskac lepsze zejscie kosztem wytrzymalosci. nadaza za kazdym uderzeniem podwojnej stopki. bas jest niski i potezny. nie meczy. niestety do zadnego innego stxa nie mam porownania. poki co nie mam obudowy jeszcze wytlumionej, ale to sie zmieni ;). ja ci polecam
    przemo-lukas
    Caleb, mówisz o podójnej stopie, ale coś a'la "SAMAEL"? :D
    A tak na poważnie, brałeś pod uwagę jakieś inne głośniki z wysokim Qts?
    Caleb_
    Level 33  
    chcialem zrobic tanio i dac glosnik do zamknietej obudowy (pierwsza konstrukcja; szybszy bas niz w BR). niski fs + wysoki qts (ale bez przesady). Wielkosc obudowy nie miala zadnego znaczenia - mam duzy pokoj. Z STXow do zamknietej jest to wlasnie najlepszy glosnik. Alphardy od razu odrzucilem. Myslalem nad ARN-226, ale jest to jednak mniejszy glosnik, z mniejszym skokiem i wyzszym fs. ARN-312 z kolei tani nie jest (i do BR raczej). Tonsil ma glosniki z malym skokiem, wiec tez srednio na suby sie nadawaly (a 20/80/2 jednak "troche" kosztuje, a pewnie dokladajac jeszcze troche mialbym jakiegos Visatona lub cos tego pokroju). 55zl to smieszne pieniadze za glosnik, ktory taki najgorszy nie jest...

edit: odwiedzajac teraz strone stxa ceny wzrosly i to dosc konkretnie :(
    przemo-lukas
    Dokładnie, też przejżałem te głośniczki + visatony, które podałeś,
    narazie poza tym stx'em nic nie znalazłem do closed(może słabo szukałem:D )
    Caleb_
    Level 33  
    ten pierwszy to raczej dobrego zejscia nie bedzie mial (wysoki fs), a drugi raczej do BR (przynajmniej tak wynika z parametrow) - z symulacji mi wyszlo 25 litrow i strojenie miedzy 35, a 40hz
    przemo-lukas
    kurcze, a już się cieszyłem na tą 200ES, przeczytałe FS 27 a nie 47 jak jest w żeczywistości, byłby piękny mały subik w closed.
    A tak swoją drogą może macie jeszcze jakiś swoich faworytów do małej budy i ok 150W/8Ω lub 200W/4Ω, z niskim zejściem i wysokim SPL-em?
    i proszę nie stx,tonsil,tesla, mam już dość.