Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 99 falują obroty. Czy to silnik krokowy biegu jałowego?

jankoś 24 Mar 2006 21:40 9088 5
  • #1 24 Mar 2006 21:40
    jankoś
    Poziom 14  

Od niedawna mam VW polo 1999r jest to wersja z silnikie 1.0 , czasem na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku , silnik delikatnie faluje . Czy to silnik krokowy biegu jałowego ?

1 5
  • #2 24 Mar 2006 23:04
    manolo4
    Poziom 14  

Witam.

Tak ten element jest odpowiedzialny za stabilne utrzymanie wolych obrotów silnika. Wymiana nie jest trudna.
    Nie kupuj okazyjnie uzywanych cześći lepszy nowy zamiennik.
    A zapomniałbym zdażyło mi się także podobny efekt występował w przypadku zużytej kopułki aparatu zapłonowego.

pozdrawiam

A tak ku przestrodze jeżeli Ci to nie przeszkadza to nie ruszaj silnika krokowego. Są zwolennicy mycia silaniczka i tu jest pewna ciekawostka raz się uda a 9 nie. A czasami jest jeszcze gorzej.

0
  • #3 25 Mar 2006 00:50
    ponar
    Poziom 21  

a tam przypadkiem nie ma przepustnicy elektrycznej, a nie silnik krokowy.

0
  • #4 25 Mar 2006 09:22
    jankoś
    Poziom 14  

Z tego co mi wiadomo jest tam silnik krokowy , przewody , kopułka i świece nowe . Szczerze to usterka nie jest taka dokuczliwa chętnie bym go w ogóle nie wymieniał tylko boję się czy nie doprowadzi to do czegoś gorszego , czy bez naprawy bezpiecznie mogę eksploatować autko ?

0
  • #5 13 Maj 2006 11:37
    damianstaromlynski
    Poziom 2  

ja bym sprawdził pod komputerem czy sonda lambda nie szwankuje ona tez może byc przyczyną nierównej pracy silnika

0
  • #6 13 Maj 2006 15:27
    Jerzy100
    Poziom 22  

Wyczyszczenie krokowca i przepustnicy powinno pomóc. Ale po tym zabiegu powinieneś dokonać adaptacji. Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej tego nie rób.

0