Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy was też ogarnia niemoc twórcza...

robson_s-ec 24 Mar 2006 22:27 2596 13
  • #1 24 Mar 2006 22:27
    robson_s-ec
    Poziom 14  

Ostatnio zauważyłem, że nie robię żadnych projektów w prawdzie moja sesja jeszcze trwa więc nie mam czasu. Chodzi mi o to, że nie mam żadnych pomysłów. Też tak macie? Pytam raczej ludzi którzy bardziej robią coś swojego, a nie składają KIT-y - bez urazy.

• #2 24 Mar 2006 23:28
    M. S.
    Poziom 34  

U mnie podobnie. Jest to jednak naturalne bo uC służą do sterowania - sterowania czymś. Trzeba mieć pomysł na to coś. Do tej pory budowałem mierniki na uC. Jeden to miernik częstotliwości, który zastąpił moją starą skrzynię wypełnioną po brzegi TTL'ami. A drugi to miernik indukcyjności. Potrzeby wynikały z faktu, że lubię od czasu do czasu złożyć sobie jakiś odbiornik radiowy. Od pewnego czasu kombiuję nad porządnym odbiornikiem CB na syntezie sterowanej oczywiście poprzez uC z podwójną przemianą częstotliwości i możliwością sterowania z poziomu PC. Mam już nawet od dawna gotowy program na PC i uC. Wstrzymuje mnie nieco fakt, że obecnie na CB jest raczej grobowa cisza (z wyjątkiem kanału 19). W sieci znalazłem także projekt sprzętowego odtwarzacza MP3. Byłby do zrobienia lecz wyrosłem już z wieku, w którym biega się ze słuchawkami na uszach, a w aucie wolę posłuchać radia.

• #3 25 Mar 2006 00:07
    robson_s-ec
    Poziom 14  

No właśnie przyrządy pomiarowe, warsztatow... Myslalem nad uniwersalnym programatorem, ale brak pomyslow na cos konkretnego. A słuchanie muzyki wszędzie gdzie się tylko da nie jest złe, ale to już było... :(

• #4 25 Mar 2006 08:35
    crazy_phisic
    VIP Zasłużony dla elektroda

To może kolega zaprojektuje programator równoległy do AVR podpięty np pod USB? bardzo wielu ludzi z tego forum i nie tylko czekaa na coś takiego ;) -skończą się problemy z szufladami zablokowanych Atmeli...

• #5 25 Mar 2006 10:56
    robson_s-ec
    Poziom 14  

Koniecznie przez USB? Nie wiem jak to będzie pod linuchem chasać. (Od razu mówię, że nie obadałem USB).

• #6 25 Mar 2006 12:17
    crazy_phisic

Przy korzystaniu z FTDI nie znaczenia czy to windows czy linux...
    Sterownik wirtualnego portu załatwi wszystko za ciebie...
    USB było tylko propozycją, za którą przemawia fakt, że coraz trudniej znaleść np w laptopach RS lub LPT.

• #7 25 Mar 2006 13:05
    Samuraj
    Poziom 34  

Programator równoległy na USB to nie jest zły pomysł, ja moge napisac aplikacje. Opanowałem transmisje po złaczu USB wykluczając uklady FTDI, czysty Atmel plus 3 rezystory, projekt podobny do Igor'a lecz wykorzystuje klase HID urządzeń więc sterowniki są zbędne.

• #8 25 Mar 2006 13:20
    crazy_phisic

do kompletu elektronika od elm-chan'a plus przerobione zasilanie i jakaś konkretna podstawka(podstawki) ... ;) robi się ciekawie ;)

• #9 25 Mar 2006 13:49
    McRancor

Samuraj napisał:
    Programator równoległy na USB to nie jest zły pomysł, ja moge napisac aplikacje. Opanowałem transmisje po złaczu USB wykluczając uklady FTDI, czysty Atmel plus 3 rezystory, projekt podobny do Igor'a lecz wykorzystuje klase HID urządzeń więc sterowniki są zbędne.

A nie myślałeś nad publikacją? Byłbym pierwszym zainteresowanym ;)

• #10 25 Mar 2006 16:14
    DarekMich
    Poziom 15  

a propo komunikacji ATMELka poprzez port USB z komputerem. sam bylbym zainteresowany, a wiec rowniez sie dopisuje do listy oczekujacych(proszacych)... POZDRAWIAM

• #11 25 Mar 2006 21:23
    ZbeeGin
    Poziom 38  

crazy_phisic napisał:
    (...) -skończą się problemy z szufladami zablokowanych Atmeli...

Po prostu nie chce się niektórym użytkownikom poeksperymentować. Programator równoległy byłby potrzebny tylko jak RESET zostałby przemianowany na PORT. W pozostałych przypadkach da się takiego delikwenta odblokować. Czasami będzie potrzebny rezonator, sygnał zewnętrzny lub zwykły obwód RC. Czytajcie dokumentację i próbujcie!

• #12 25 Mar 2006 22:28
    McRancor

Nie mieszaj alkoholu to nie będziesz zdychał - a jednak ludzie często mieszają, taki programator ułatwiłby życie, nawet 2313 można tak ustawić że nie wystartuje, SPIEN to zły fus ;)

W sumie wystarczyłaby sama obsługa fusów.

• #13 25 Mar 2006 22:46
    limak
    Poziom 12  

Samuraj napisał:
    czysty Atmel plus 3 rezystory, projekt podobny do Igor'a lecz wykorzystuje klase HID urządzeń więc sterowniki są zbędne.

Dołączam sie również do prośby o udostępnienie informacji na ten temat
    pozdrawiam

• #14 01 Paź 2009 13:13
    jimmy87
    Poziom 10  

Witam!
    Przepraszam za odgrzebanie starego tematu ale dopisuję się do prośby o zaznajomienie z transmisją USB:)

Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME