Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi CP2841. Przetwornica ze stałym obciążeniem nie uruchamia się.

24 Mar 2006 22:30 1169 5
  • Poziom 19  
    W tym odbiorniku dziwnie zachowuje się przetwornica.Transformator brzęczy w zależności od obciążenia:gdy odłączę żarówkę i ponownie ją przyłączę przetwornica daje napięcia wtórne,natomiast nie można jej uruchomić ze stałym obciążeniem -żarówka60W.Gdy odłączę na chwilę obciążenie żarówką i przyłączę ponownie,napięcia wtórne są prawidłowe,i można je regulować.Wymieniłem elki ,transoptor Cnx 82A, ale nie było poprawy.Jeśli ktoś ma jakąś koncepcję,to proszę pomoc.Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od TV
    Witam
    Prosze sprawdzić R950 (68K).
  • Poziom 19  
    R 950 sprawdzony-wymiana jego nie zmieniła nic.Dalej to samo.
  • Poziom 36  
    Trzeba dokladnie sprawdzic wszystkie elem.petli regulacyjnej.Powodzenia.
  • Poziom 19  
    Po odłączeniu żarówki ,po starcie pojawiają się napięcia wtórne.Ustawiłem B+ na 146V i podpiąłem resztę układu.Telewizor działa-można go zaprogramować ,ale trzeba wstawić płytkę fonii równoległej.Zasilacz chyba nie lubi żarówki wpiętej w gałęzi napięcia 146V,co jest conajmniej dziwne.Na razie będę go wygrzewał,obserwując jego działanie i jakby coś się zmieniło,to dam znać na forum.
  • Poziom 19  
    Odbiornik pracuje normalnie i wszystko jest ok.Zamykam temat.Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie i pozdrawiam.