Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Epson c80 - drukuje pustą kartkę

domenagaw 24 Mar 2006 23:17 1847 4
    domenagaw
    Level 13  
    Kupiłem na alegro Drukarka pięknie się instaluje. Przy próbie wydyuku wychodzi czysta kartka, rozebrałem - z głowicy sączy się tusz tak więc nie jest zaschnięta, pompka pracuje normalnie. Tusze są oryginalne ale chyba po resecie bo program nie pokazuje stanu tuszu w pojemnikach. Czy padła elektronika. Czy opłaca się kupić zestaw nowych tuszy aby sprawdzić drukarkę?

Moderated By kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-03-25 o godzinie: 22:25

-=[OLO]=-
    Level 24  
    Aby drukarka pokazywała stan tuszu musisz mieć zainstalowany Epson status monitor (same sterowniki nie wystarczą). Czy jesteś pewny że pojemniki z tuszem są pełne? Mogą być puste i to może być cała przyczyna tego że drukarka nie drukuje. Jeśli jednak są pełne to pewnie przepalił się bezpiecznik na płycie głównej drukarki.
    domenagaw
    Level 13  
    Wszystko jest zainstalowane w pojemnikach jest tusz pompka pracuje i odsysa tusz z głowicy, - a nie drukuje.
    Już coś słyszałem o bezpieczniku na płycie, o co dokładniej chodzi?
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    domenagaw przed napisaniem następnego tematu proszę zapoznać się z regulaminem forum, szczególnie zwróć szczególną uwagę na dwie rzeczy:
    punkty dodytczące opisywania problemu w temacie, błędami ortograficznymi oraz zapoznaj się z dokumentem do którego prowadzi link "Jak mądrze zadawać pytania"
    -=[OLO]=-
    Level 24  
    domenagaw wrote:
    Wszystko jest zainstalowane w pojemnikach jest tusz pompka pracuje i odsysa tusz z głowicy, - a nie drukuje.
    Już coś słyszałem o bezpieczniku na płycie, o co dokładniej chodzi?

Jeśli przepalił się bezpiecznik to głowica nie ma zasilania i nie będzie nanosić tuszu na papier pomimo że jest drożna. Drukarka będzie się zachowywać normalnie jak by drukowała a kartki będą wychodzić białe.