Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Brandt WM 1001 ECO / ładowana od góry / - wyciek wody

25 Mar 2006 11:33 5246 8
  • Poziom 18  
    Jest wyciek wody , który lokalizuje się na wewnętrznej ściance przedniej pralki / pokazuje się od góry na wysokości fartucha strużka wody / oraz jest woda na fartuchu i przedniej ściance zbiornika.
    Czy przyczyną w 100% jest nieszczelność fartucha czy też może być jakaś inna przyczyna tego wycieku? Ile kosztuje fartuch i jak się go wymienia / czy nie ma jakiś niespodzianek /.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    A sam nie potrafisz zlokalizować wycieku? Czy to takie trudne odkręcić boczną ściankę, wziąć lampę w rękę i zaobserwować skąd cieknie (na wirowaniu, z ciuchami)?
    Przenoszę do działu: "Początkujący..."
  • Poziom 18  
    Wyciek zlokalizowałem. ale nie mam 100% pewności
    czy chodzi o nieszczelność fartucha.Jeżeli umiesz skryn prześwietlić pralkę, gdy nie ma tam dostępu to ci bardzo gratuluję.Wyciek jest na przedniej sciance zbiornika i nie ma tam dostępu po zdjęciu bocznej ścianki dlatego jest takie moje pytanie.
    Z góry Ci dziękuję za takie twoje "podejście" do tego tematu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam w pralkach ładowanych od góry zaadnicze znaczenie ma mocowanie fartucha sprawdź czy fartuch nie przekręca sie przy zamykaniu oraz czy jest własciwie osadzony na koółnieżu oraz czy pod mocowaniem nie ma rdzyprzy wyjmowaniu bprania często fartuch jest naruszony podchodzi wodz i pod mocowaniem rdzewieje co powoduje n9ieszczelnosci . pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    bolczyk13 napisał:
    Jeżeli umiesz skryn prześwietlić pralkę, gdy nie ma tam dostępu to ci bardzo gratuluję.Wyciek jest na przedniej sciance zbiornika i nie ma tam dostępu po zdjęciu bocznej ścianki dlatego jest takie moje pytanie.
    Z góry Ci dziękuję za takie twoje "podejście" do tego tematu.

A czy Ty myślisz, że po zdjęciu bocznej ścianki nie będzie widać chlapania wody? A ewentualne zaschnięte zacieki po zbiorniku? To niby skąd?
    Pomyśl, zanim coś "chlapniesz" na Forum...
    Aha, do tego zlokalizowania, nie potrzeba "rentgena" :D

PS. Uszczelnij miejsce łączenia fartucha ze zbiornikiem na silikon (po demontażu).
    O ile sam fartuch nie jest dziurawy, ale to sam stwierdzisz...

Powodzenia.
  • Poziom 18  
    Skryn pisałem,że wyciek wody jest w takim miejscu,że dokładnie skąd wycieka nie widać.
    Jezeli coś "chlapnąłem" i czułeś się tym dotknięty to przepraszam.Dziękuję za informację.
    Zdejmę mocowanie fartucha i sprawdzę jego stan.Jeżeli będzie cały to spróbuję uszczelnić silikonem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Często zdarza się tak że komora środków zmiękczjących jest tak zabrudzona
    że woda do ostatniego płukania nie może być odprowadzona i rozlewa się
    po wnętrzu pralki, należy zaobserwować czy dzieje się to podczas ostatniego płukania?/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Zrobiłem tak jak radził Skryn tzn. uszczelniłem połączenie fartucha z obudową silikonem oraz podwyższyłem rant fartucha, podkładając pod
    pod niego cienką uszczelkę tak aby bardziej dociskał do pokrywy.
    Na razie wszystko jest w porządku.
    Pozdrawiam