Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Mińsk Atlant - bryła lodu

25 Mar 2006 14:07 3623 4
 • Level 10  
  Witam i prosze o pomoc. Mam lodówkę Mińsk Atlant. Pod zamrażalnikiem w głownej komorze gromadzi sie lód. Juz po kilku dniach od rozmrożenia bryła jest ogromna. Lód zbiera się z lewej górnej części na tej płytce metalowej do której biegną przewody (nie wiem jak to się technicznie nazywa - przepraszam) tuż pod zamrażalnikiem. Lodówka poza tym pracuje normalnie. Może jakiś fachowiec będzie w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum. Piotr.
 • Level 38  
  Jezeli pracuje normalnie a tylko w jednym miejscu narasta lód to swiadczy o nieszczelnosci lodówki W poblozu narastania lodu musi byc nieszczelnosc i z dostajacego sie tam powietrza wytraca sie wilgoc z której powstaje lód Po uszczelnieniu powinno byc OK Powodzenia
 • Level 15  
  Witam.
  Stawiałbym raczej na zanieczyszczenie filtra odwadniacza przez co lodówka za długo pracuje.Do tego dołożyć trzeba pogorszenie stanu izolacji.
  Ja wymieniłbym odwadniacz i na nowo napełnił.
 • Refrigeration equipment specialist
  A ja bym spróbował poprowadzić kapilarę termostatu przy tym miejscu gdzie gromadzi się lód, wtedy będzie dłużej czekać na załączenie i zdąży się roztopić.
  Napełnianie w takiej lodówce bym sobie podarował, wg mnie to inwestycja bez sensu tym bardziej że chłodzi i mrozi dobrze.
 • Level 10  
  Niestety bryła lodu tworzyła sie nadal. Nic nie pomogło. Ostatecznie popsuła sie całkowicie i przestała mrozić. Byłem zmuszony do zakupu nowej bo temp. w lipcu była bardzo wysoka i dłużej nie mogłem czekać. Dziekuje wszystkim za okazana pomoc. Pozdrawiam