Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kable? Jaki wpływ na dźwięk mają kable?

25 Mar 2006 14:39 1851 11
  • Poziom 14  
    Wiatm!
    Chciałbym sie dowiedzieć jaki wpływ na dźwięk mają kable, ich przekrój i długość.
    Za odp. dzięki
  • Poziom 21  
    Witaj, tydzień temu , wypowiadałem się wraz z użytkownikami elektrody na ten temat
  • Poziom 21  
    Zadne :)

Wystarczy tobie zwykle ofc 2.5mm2 i jest git :)

Drogie kable audiofilskie to jedna wielka sciema :)
  • Poziom 14  
    ok dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 24  
    Ja słyszałem pogłoski ze im wiekszy tym lepszy ale nie wiem czy to prawda.
  • Poziom 21  
    Do domowego audio maksymalnie 2.5mm2 bym dawal.
    Na estrade 4mm2 :)

Oczywiscie ofc :) Taki do 3 - 4 zl za metr :)
  • Poziom 19  
    Moim zdaniem nie ma sensu kupować kabli o przekroju większym niż 4mm^2 nawet wystarczy 1,5mm^2 bo pomiędzy 1,5 a 2,5 to czy ktoś usłyszy różnicę?? tak szczerze to wątpie ( a w szcególności na odleglościach do 10 metrów) a co do różnicy w dźwięku to ten który kupuje drogi kabel ją słyszy (albo sobie to wmawia) a ten który ma zwykły kabelek jakiś tam ofc róznicy nie słyszy i tak w kółko.

Dużo zależy od podświadomości. Z czasem wszystko co mamy zaczyna nam odpowiadać bo się do tego przyzwyczajamy (bo jest nasze)
  • Poziom 24  
    Ja osobiscie mam zwykły kabel ( kupiłem 70 gr za metr ) i zyje :D
  • Poziom 17  
    a ja mam beztlenówke 1,5 :) za 1,30 chyba za 1m :) i nienarzekam na nie :) z tymi audofileskimi kabelkami to podobo nprawda... ale nie na sprzetach takich lipnych jakis.... :) najlepiej było by poprubowac w jakis specjalnych pomieszczeniach do pomiaru dziwków itp. :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dosc takich tematow juz mialo miejsce. Odrobina szukania rozwiaze sprawe i watpliwosci.

Powiem tak - nie znam ludzi nie bedacych wybitnie uzdolnionymi jesli chodzi o pamiec sluchowa, ktorzy na sprzecie klasy low end albo dolna srednia potrafia odroznic kabel od lampki od jakiegos za 500 zl od centymetra.