Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sub? Jaki głośnik proponujecie? Do 400 zł.

25 Mar 2006 20:21 1563 14
  • Poziom 10  
    Jestem całkiem zielony i chce włozyc subwoofer - skrzynie po kilku godzinnym czytaniu forum mam juz totalnie bałagan - dlatego pisze. Mam w renault19 wzmaczniacz carpower hbp604 pedzi dwa pionieery 3 drozne - 175 RMS, słucham elektroniki, troche techno , więc jaki głośnik mozecie mi polecic (10',12') do ok 400 zł, no i konstrukcjia otwarta czy zamknieta?
  • Poziom 20  
    do tego rodzaju muzyki tylko i wylacznie ZAMKNIETA skrzynia + Audiobahn
    JBL'a nie polecam do niczego :(
    (sporo kosztuje a malo z siebie daje)
  • Poziom 11  
    Mam na swoim koncie 28 subwooferów i 34 tuby i wiem z doswiadczenia ze JBL sa bardzo dobre no albo JL audio zalerzy od kasy (car audio zajmuje sie 5 lat ) pozdrawiam
  • Poziom 10  
    OK, a jeśli chodzi o rozmiar to nie wiem czy zastosowac 12' dysponujac 200W RMS w mostku, czy lepiej bardziej 'dopasowane' 10' no i chyba jedno cewkowy?
  • Poziom 42  
    wes jednocewkowa 30 cm
  • Poziom 10  
    Suby JBL-a są: świetne, wytrzymałe ,zrobione z najlepszych komponentów ,drogie to prawda ale taniego suba to na pewno bym nie kupił :D
  • Poziom 20  
    Hertz zagra lepiej od JBL (w tym samym przedziale cenowym), poleca PB,Audiobahna,C-Vege,G-Zero

Dodano po 54 [sekundy]:

teraz pojawily sie tansze RF i JL, z przeceny i wiosennych czyszczen garazy i magazynow
  • Poziom 10  
    Zdecydowałem sie na 12' , ale wacham sie miedzy es 300 a gt4 czytalem ze hertze potrzebuja mocnego wzmacniacza???
  • Poziom 10  
    Witam po przerwie i pociągne jeszcze temat, a więc zaryzykowałem i nabyłem hertza es300, w winisd obliczyłem skrzynie - jednak br bo tak zalecil prog, moje pytanie jest następujące czy budowa ściętej skrzyni znacząco wpłynie na charakterystykę suba(czy lepiej prostopadłościan), po drugie jaki br bedzie `lepszy` fi 0.68m ; l 0.141m wystarczy czy należało by włożyć większy np. 10 mm ? a jeszcze jedno co oznacza w winisd przy doborze br okienko Vent match:Qes/Pe!
  • Poziom 28  
    Odwaliles lipe z tym glosnikiem ale mowi sie trudno.

Zrob tylnia scianke scieta-fala powietrza nie powraca bezposrednio na membrane a i miejsca w samochodzie zaoszczedzisz. BR zdecydowanie 10mm(chociaz masz slabej mocy wzmaka i mozna by mniejszy ale trzeba dokladniej w programie policzyc), strojenie tak jak chcesz, najlepiej nie zchodz ponizej 40Hz bo i tak w samochodze tego raczej nie uslyszysz, dodatkowo dobierz tak BR aby szybkosc przechodzacego powietrza nie byla wieksza jak 17m/s.
    W winisd masz help w ktorym jest wszystko dokladnie opisane poszukaj tam swojej odpowiedzi a napewno dowiesz sie jeszcze wileu ciekawych rzeczy.
  • Poziom 20  
    raveland dlaczego zrobił lipe chętnie sie dowiem?

:)
  • Poziom 28  
    Z dwoch powodow:
    1 Glosnik ten nadaje sie srednio do muzyki elektronicznej(nie jest zly jest dobry ale w tej cenie mozna kupic lepszy)
    2 Jest za mocny do tego wzmaka i bedzie to nieciekawie gralo bez ze tak to nazwe powera.

Zamiast niego ten jest lepszy i pod wzgledem jakosci muzyki(gra szczegolowiej) jak i pod wzgledem parametrow( spl ma wysokie i to mierzone przy 1 wacie a nie jak w hertzach przy 2,83v). Dodatkowo mocowo jest idealnie prawie dopasowany.
    Zagra ladniej lepiej i glosniej niz ten hertz.
    Zapraszam na akustyke tam jest sporo o nim.

http://www.mivoc.pl/?lang=pl&str=1&mka=3&his=3&kat=189&pid=35&img=1&par=1

Pozatym w cenie niewiele wiekszej niz es300 mozna dostac ravelanda 15"

Dodano po 44 [sekundy]:

Tak czy inaczej nei jest zle jest nawet dobrze bo zawsze mogl kupic cos gorszego :)