Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor Technics SH-GE90-jak zrobić wyłączanie pilotem

marceli 25 Mar 2006 20:58 5148 6
 • #1 25 Mar 2006 20:58
  marceli
  Poziom 12  

  Posta tego pisze by sie dowiedziec jak w dosc dobry sposób zrobic opcje wyłacz z pilota. Poniewaz jest to technics sh-ge90 (korektor graficzny) najwyzszy model i nie ma wyłaczania z pilota prosił bym o pomoc jak mogłbym to zrobic. nalepiej jakis układ nie poarty na przekazniku ale jakis elektroniczny z kontrolka LED bym wiedzial ze jest na stand bay ...

  Moderowany przez Jaś Kula:

  Tytuł poprawiłem

 • #2 25 Mar 2006 23:39
  Paszczak2003
  Poziom 17  

  Masz całą wierze Technics'a ? czy tylko kolektor??
  Osobiście nie posiadam takiego sprzętuale wydaje mi się ze niektóre amplitunery mają na tylniej sciance gniazda pradowe do podłączenia urządzeń typu CD/TAPE/EQ.. nie wiem ale możliwe ze są one aktywne podczas pracy wzmacniacza.. to by rozwiązało sprawe.. a jak nie to porozglądaj się za schematami jakiś wzmacniaczy albo innych urządzeń sterowanych pilotem..

  Pozdrawiam

 • #3 25 Mar 2006 23:45
  andrzej.ek
  Poziom 20  

  W mojej wieży technics'a zrobiłem właśnie takie gniazda sieciwe, załączane razem z amplitunerem, podobnie jak w starych polskich sprzętach, pierwotnie pilot wyłączał tylko zasilanie amplitunera, dodatkowo zrobiłem gniazda in out do podłączenia korektora w tor wzmacniacza, między przełącznik wejść a przedwzmacniacz

 • #4 26 Mar 2006 09:04
  marceli
  Poziom 12  

  Ok ale jesli mozna sie dowiedziec jak To Pan zrobił? u mnie wzmaciacz to SA-AX7 i nie chciałem zbytnio ingerowac w jego konstrukcje z tego co mi sie wydaje musiał bym zasialnie ywciagnac ze wzmacianacza i wpiac sie w przekaznik ktory by podłanczał zasialnie 22) na ten korektor... Choroba wołal bym to zrobic na jakims pilocie pal szesc moze byc na przekazniku... byle to działało na kod power technicsa..

  Ad2. Niestety wzmacniacz ani korektor nie maja połaczenia kablowego by jak kolwiek dokonac wyłaczenia z pilota akazdorazowe wstawanie i wyłaczanie tylko tego 1 segmentu doprowadza mnie juz do obłedu. Szlag by to trafił. Dlatego odkreciłem ten sprzet. Tam jest duzo miejsca na zamontowanie układu który by pozwolił mi cos takiego uzyskac..


  Ale jak to zroic. Nawet gdybym chciał wyprowadzic sygnał zampa to tez nie taka prosta sprawa bo ampa załancza mikrostyk.. wiec musiał bym szukac wyprowadzen itd. Słyszałem ze sa jakies układy które mógłbym wkomponowac w tego technicsa tak by działało tylko to polecnie power... Nie wiem jaki jest kod power ale wiem ze jest taki sam dla wszstkich sprzętow technics. bo wieza moja ma 7 segmentów. wyszystkie suie wyłanczaja tylko ten 1 zostaje właczony

 • #5 26 Mar 2006 13:30
  andrzej.ek
  Poziom 20  

  W moim przypadku amplituner miał przekaźnik, który załączał 220V na duży transformator, więc wystarczyło z niego zrobić wyprowadzenia do gniazd sieciowych. Jeżeli jest wspólny transformator dla czuwania i wzmacniacza to można zastosować dodatkowy przekażnik sterowany np zasilaniem końcówki, który załączałby 220v na gniazdo sieciowe. Korektor nie posiada obwodu zdalnego sterowania, więc wykonanie sterowania z pilota nie jest takie proste.

 • #6 02 Kwi 2006 11:14
  marceli
  Poziom 12  

  ok nie jest proste ale ja lube wyzwania...

  Jak to zrobic jakis układ, projekt układu... moze nawet działac na dowolny sygnał z pilota.. kit kosztuje 80zł... podobno mozna to wykonac prosto i bezporoblemowo

 • #7 02 Kwi 2006 22:35
  Artur k.
  Admin grupy audio

  Witam

  Taki kit nie rozwiąże problemu, do tego bardziej skomplikuje.
  Układ bedzie reagował na każdy odebrany sygnał z pilota, wystarczy ze naciśniesz jakikolwiek przycisk na pilocie i układ zareaguje.

  Nie wiem czy w tym EQ jest przycisk "power" chwilowy czy stały (czy jak go naciśniesz to zostaje na swoim miejscu czy wraca do położenia w jakim był przed naciśnieciem). Ja bym dorobił tam przekaźnik który by załaczał korektor i sterował go dodatkowym przewodem ze wzmacniacza.

  Zbudowanie układu który będzie rozpoznawał komende"power" z pilota mozebyć troche trudne.

  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME