Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Może być taki komputer? Proszę o ocenę zestawu.

Jakub365 25 Mar 2006 22:17 1563 18
  • #1 25 Mar 2006 22:17
    Jakub365
    Poziom 20  

Procesor-INTEL CELERON D-326 - 2.53 GHz BOX / S- 775 (64bit)
    Płyta gł-MSI 848P Neo2-V - i848P, SATA, AGP, S-775
    Dysk Twardy-SEAGATE 250 GB, 16MB, SATA II - ST3250624AS
    Karta Graf-AGP SAPPHIRE R 9600 PRO Adv. 256MB, 128 bit
    DVD-ROM-LITEON SOHD-16P9S - 16x OEM (czarny)
    Nagrywara DVD-NEC ND-4571A - 16x DVDRW DL OEM (czarny) + LabelFlash
    Obudowa-TRACER TRO-979 PHANTOM - 400W czarna/pomarańczowa
    Pamiec-256 DDR kingston(narazie:DD)
    CENA KOMPUTERA-1677zł

Moż zostac taki zestaw czy cos zmienić??z gory thx

0 18
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2006 22:20
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przede wszystkim zmień zasilacz. Na przykład na Chiefteca. Tracer, Magabajt, Colorsit, Codegen to jest najniższa półka.

0
  • #3 25 Mar 2006 22:21
    johny_walker
    Poziom 11  

Moze byc taki tzn.do czego? gier?...i nie widze zasilacza..jaki zamierzasz kupić?
    Zasilacz to podstawa.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Mar 2006 22:26
    -ArtuR-
    Poziom 21  

Co najwazniejsze wes wiecej RAM-u. Przynajmniej 512MB bo przy tych 256MB tego proca a zwlaszcza grafy w pelni nie wykorzystasz...

pozdro

ArtuR

0
  • Pomocny post
    #5 25 Mar 2006 22:30
    johny_walker
    Poziom 11  

jankolo napisał:
    Przede wszystkim zmień zasilacz. Na przykład na Chiefteca. Tracer, Magabajt, Colorsit, Codegen to jest najniższa półka.

Dokładnie...polecam chieftec GPS 350EB -101L lub inny z 12cm wentylatorem (cichy) lub Tagan 330-380 zależy jaka moc.
    Tu masz linki do obliczenia (około) mocy zasilacza potrzebnej do zasilenia konkretnego zestawu:

www.jscustompcs.com/power_supply/

lub

http://takaman.jp/psu_calc.html?english

Dodano po 3 [minuty]:

Artur_87 napisał:
    Co najwazniejsze wes wiecej RAM-u. Przynajmniej 512MB bo przy tych 256MB tego proca a zwlaszcza grafy w pelni nie wykorzystasz...

pozdrawiam

ArtuR

512MB to minimu dla XP...przy 256 będzie "mulił"

0
  • #6 25 Mar 2006 23:01
    Lineusz
    Poziom 13  

Ja proponuje coś takiego -
    -Procek- Amd athlon 64 3000+ box s 754 (460Zł)
    -Grafa- Geforce 6600 256mb GIGABYTE PCI-E (440Zł)
    -płYTKA GłóWNA - ASUS K8N S.754 AUDIA, SATA, LAN (230Zł)
    -PAMIęC- 2X 256MB 533MHZ DDR II (160Zł)
    -HDD- sEAGATE 80GB BARRACUDA 7200 (200Zł)
    -DVF LITEON 16X (80Zł)
    -chieftec gsp-350eb 350W (150zł
    -ewentualnie do tego nagrywarka dvd około 200zł ale to można dokupić po czasie bez problemu

łACZNA kwota wyniosłaby 1750zł i uważam że ten zestaw (jeżeli chodzi o gry) będzie zdecydowanie leprzy

Pozdrawiam i napiżcie co o tym sądzicie

0
  • #7 25 Mar 2006 23:10
    Robert B
    Poziom 43  

Zamiast DVD-ROM (po co dublować napędy DVD?) dokup conajmniej drugie tyle RAM. Ten "zasilacz" zdychając pociągnie za sobą płytę i inne komponenty - w żadnym wypadku go nie bierz.

0
  • #8 25 Mar 2006 23:20
    Lineusz
    Poziom 13  

przeciez napisałem że Dvd można dokupić po czasie a jeśli chodzi o zasilacz to komp będzie na nim śmigał i wystarczy on na długi czas. wiem bo sam lece na podobnym zasilaczu Logic który był wraz z obudową 350W. Tylko na troche innym sprzecie

Intel pentium 4 3ghz
    geforce 6200 td 256mb
    2x 512mb geil
    asrock 775v88+
    dvd
    dvd rw
    dysk seagate barracuda 160gb
    zasilacz logic 350w

Dlatego też Robercie uważam iż jestes w dużym błedzie zasilacze chiefteca są jedne z najlepszych a co do ramu też dał bym wiecej tylko chciałem utrzymać podobą cenę zestawu to proponowanego przez Jakuba365

0
  • #9 25 Mar 2006 23:20
    Sztandi WS 432
    Poziom 12  

Jeżeli chodzi o proca to może być.. RAMY no cóż wg. moich kalkulacji powinno byc ich min. 4 krotnie wiecej od pamięci karty (z doświadczenia). Zasilacz to wymiana obowiązkowa, chieftec może być. Dysk na Sata II OK. CO do napędów.. na twoim miejscu pozbył bym sie oby dwóch i kupił Lite-On SHW-166P6S, mam taką i jest dobra (nagrywa + i - po 16x). Co do obudowy.. obojętne to, byle duża. Karta średnia.. nowsze gry na full ci nie zadziałają.. tyle powiem :D

0
  • #10 25 Mar 2006 23:24
    bartplus
    Poziom 13  

a mi sie nie podoba kolor obudowy ;) stanowczo polecam zmienic decyzje ;)) a tak na powaznie - to tez jestem za zwiekszeniem ramu i "pozadnym" zasilaczem - codegen - to faktycznie dlugo nie wytrzyma, juz przerabialem tematy gdzie komp byl super wypasiony i "kolorowy", a zasilacz wymiekal - niestety w wiekszosci przypadkow byl to wlasnie nieszczesny codegen - pozdrawiam, aaa i dvd-rom to chyba zupelnie niepotrzebny...

0
  • Pomocny post
    #11 25 Mar 2006 23:36
    johny_walker
    Poziom 11  

Robert B napisał:
    Zamiast DVD-ROM (po co dublować napędy DVD?) dokup conajmniej drugie tyle RAM. Ten "zasilacz" zdychając pociągnie za sobą płytę i inne komponenty - w żadnym wypadku go nie bierz.

Zasilacz w cudzysłowie?...co Ci się nie podoba w tym zasilaczu...można dokupić o większej mocy niż 350...
    Poza tym taki zasilacz "nie pociagnie zdychając innych komponentów"..bzdura kompletna w tym przypadku...to sa dobre zasilacze z zabezpieczeniem z półki powiedzmy średniej ..
    Chyba że chcesz np.Tagana ,Anteca..jasne w góre zawsze można..zawsze sie cos lepszego znajdzie za 400-500 można tez kupić zasilacz.
    Poza tym jak odradzasz to podaj od razu inny model a nie tylko krytykujesz.

0
  • Pomocny post
    #12 25 Mar 2006 23:36
    OMAN
    Poziom 24  

Kilka kwestii...
    Zasilacze Chiefteca są dobe, ale aktualnie są głośne, zostało to spowodowane zmianą wykonawcy podzespołów, więc radził bym jednak wybrać coś innego jeśli komuś zależy na ciszy... Tagan to świetny wybór, ale tu niestety trzeba dużo płacić... :)
    Jeśli mam coś doradzić z tych lepszych to mówię NeoTEC MAXIMUS 440, ma chyba najlepszą relację ceny do jakości, naprawdę solidny zasilacz, powiem, że porównywalny z Taganem pod każdym względem, bardzo cichy i dużo od tagana tańszy...

Co do Twoich postów Lineusz, to (bez obrazy), ale widać, że w sprzęcie komputerowym nie bardzo się orientujesz, więc lepiej zostaw tą kwestię innym forumowiczom... Od kiedy to Athlon pracuje z pamięciami DDR II ?! Co Ty w ogole za bzdury wypisujesz, jeszcze ktoś to kupi i będzie miał problemy... Płytę proponujesz a AGP i kartę na PCIex, nie rób sobie z ludzi żartów!
    Jeśli do gier to faktycznie lepsza będzie platforma na AMD, ale w takim wypadku warto się już zastanowaić nad czymś na S939...
    512MB RAM to minimum...

0
  • #13 25 Mar 2006 23:41
    Robert B
    Poziom 43  

Lineusz napisał:
    przeciez napisałem że Dvd można dokupić po czasie a jeśli chodzi o zasilacz to komputer będzie na nim śmigał i wystarczy on na długi czas. wiem bo sam lece na podobnym zasilaczu Logic który był wraz z obudową 350W. Tylko na troche innym sprzecie
    ...
    Dlatego też Robercie uważam iż jestes w dużym błedzie zasilacze chiefteca są jedne z najlepszych a co do ramu też dał bym wiecej tylko chciałem utrzymać podobą cenę zestawu to proponowanego przez Jakuba365

Przecież odpowiadam Autorowi postu a nie Tobie!

0
  • #14 25 Mar 2006 23:42
    johny_walker
    Poziom 11  

Hmm...nie widziałem o chieftecu i wytwórcach podzespołów...nie to żebym był fanem tej markii akurat tego modelu...jakieś 5 miesięcy temu brałem ten model kóry opisałem i był bardzo cichy..

Moderowany przez jankolo:

Nie cytuj bez sensu całego postu! Cytat usunąłem

0
  • #15 25 Mar 2006 23:46
    OMAN
    Poziom 24  

Tak niestety jest, jak się dobrze poszuka w google to się znajdzie o tym informacje i faktycznie widać róznice, to nie ten sam chieftec... Zasilacze faktycznie są bardzo dobre, ale ostatnio zakupiłem GPS 450 i niestety zaskoczył mnie niemiło, potem gdzieś znalazłem właśnie informacje o tym, że chieftec zmienił wykonawcę swoich podzespołów z negatywnym skutkiem, aczkolwiek na gorsze zmienił się chyba tylko wentylator, nic złego o reszcie podzespołów nie wyczytałem, ogólnie chieftec to pożadna marka... Jeśli już chieftec to sprawdził bym go na wszelki wypadek w sklepie przed zakupem...
    Pozdrawiam

0
  • #16 26 Mar 2006 12:07
    Jakub365
    Poziom 20  

spokojnie narazie nie mam tyle kasy:)) ram pozniej dokupie jakies z 512:) a chce naped dvd zeby mi sie szybciej plytki przegrywaly,bo po co mam najpierw odczytywac na nagrywarce?? jak moge od razu wypalac:))

Dodano po 7 [minuty]:

a tak wogole to ten procek jest dobry?? czy lepioej kupic athlona czy semprona??;DD i płyta gł.też może być??

0
  • #17 26 Mar 2006 13:22
    OMAN
    Poziom 24  

Jesli mówisz o tym Celeronie D-326 - 2.53 GHz, to szczerze mówiąc odradzam :) Lepiej kupić Pentium 4 z normalnym cache'm...
    Co do płyty głównej, to nie jest to rewelacja, ma tylko dwa sloty pamięci...
    Ja bym już postawił na jakąś płytę pod Socket 775, jeśli chodzi o markę to jestem fanem Asusa :)
    Poza tym do czego będziesz używał tego komputera, jeśli do gier, to może faktycznie lepiej wybrać AMD, powinno wyjść taniej...

0
  • #18 26 Mar 2006 13:53
    Jakub365
    Poziom 20  

znaczy do gier to ja mam PS2:) ale na kompie che grac tylko w jakies gierki przez neta:)) min.medal,cs,most wanted;) wow,itd:)) Chce też aby komputer byl szybki i sie nie mulil jak otworze kilka aplikacji naraz;))pozdro

0
  • #19 26 Mar 2006 14:01
    hjkl3
    Poziom 16  

ej uważaj na płytę główną i dysk twardy !!!!!!!!!!!!!! płyta z tego co piszesz jest na sata 1 a dysk na sata 2 - będziesz musiał założyć zworkę żeby dysk był wykrywany

0