Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wytłumić kolumnę tanio i amatorsko?

Piszu 26 Mar 2006 12:30 1072 5
  • #1 26 Mar 2006 12:30
    Piszu
    Poziom 14  

Wczoraj byłem u znajomych na posiadówce i rozgadaliśmy sie o sprzęcie poniewaz kumpel kupił amplituner sony itp itd. Ale nie o to sie rozchodzi zeszliśmy na temat akustyki ze w dawnych czasach jak nie było hajsu na panele akustyczne to ludzi wyklejali pokoje wytłoczkami z jajek takie na 30 sztuk jajek. Pomyślałem ze jakby takie cośik wsadzic do kolumny Zg30c114 z dorobionym BR czy mogło by to coś poprawic jakos chociaz w jakimś marnym stopniu, moze by troche ją wygłuszyło czy coś bo oryginalnie jest tam jakas wata szklana chyba w folii i ta wolja przy wiekszym basie szeleści a narazie brak hajsu na porządne wygłuszenie. Trzeba skończyć szkole i znaleśc prace to sie pomyśli. Z góry dzieki za każdą odpowiedź!!

0 5
  • #2 26 Mar 2006 12:43
    scotch
    Poziom 27  

Opakowania po jajach stosowane były kiedyś do wygłuszania pomieszczeń i to zdaje egzamin.Wkładać to w kolumnę - wątpliwa sprawa . Gruba gąbka bez folii . Kiedyś czytałem o tym ,że najleprze tworzywo na obódowę jest beton

0
  • #4 26 Mar 2006 14:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 26 Mar 2006 15:41
    Eliminator
    Poziom 24  

Ja osobiscie uzywałem watoliny która mojego ojca firma produkuje i jestem w pełni zadowolony.

0
  • #6 26 Mar 2006 16:48
    jack17
    Poziom 17  

te wytłoczki sie nienadają no chyba ze miał byś wielkie pudła.
    gdzieś na elce jest konstrukcja estradowa gdzie autor włozył takie wytłaczanki :D
    do kolumn domowych jeśli to obudowa zamknięta, to nadaje się choćby gąbka ze śmietnikowego tapczana :D i reszta waty.
    jeśli BR to na ścianki watoline ok 2-3cm pomijając okolice wylotów :!:
    pozdrawiam :D

0