Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wytłumić kolumnę tanio i amatorsko?

26 Mar 2006 12:30 1168 5
  • Level 14  
    Wczoraj byłem u znajomych na posiadówce i rozgadaliśmy sie o sprzęcie poniewaz kumpel kupił amplituner sony itp itd. Ale nie o to sie rozchodzi zeszliśmy na temat akustyki ze w dawnych czasach jak nie było hajsu na panele akustyczne to ludzi wyklejali pokoje wytłoczkami z jajek takie na 30 sztuk jajek. Pomyślałem ze jakby takie cośik wsadzic do kolumny Zg30c114 z dorobionym BR czy mogło by to coś poprawic jakos chociaz w jakimś marnym stopniu, moze by troche ją wygłuszyło czy coś bo oryginalnie jest tam jakas wata szklana chyba w folii i ta wolja przy wiekszym basie szeleści a narazie brak hajsu na porządne wygłuszenie. Trzeba skończyć szkole i znaleśc prace to sie pomyśli. Z góry dzieki za każdą odpowiedź!!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Opakowania po jajach stosowane były kiedyś do wygłuszania pomieszczeń i to zdaje egzamin.Wkładać to w kolumnę - wątpliwa sprawa . Gruba gąbka bez folii . Kiedyś czytałem o tym ,że najleprze tworzywo na obódowę jest beton
  • User removed account  
  • Level 24  
    Ja osobiscie uzywałem watoliny która mojego ojca firma produkuje i jestem w pełni zadowolony.
  • Level 17  
    te wytłoczki sie nienadają no chyba ze miał byś wielkie pudła.
    gdzieś na elce jest konstrukcja estradowa gdzie autor włozył takie wytłaczanki :D
    do kolumn domowych jeśli to obudowa zamknięta, to nadaje się choćby gąbka ze śmietnikowego tapczana :D i reszta waty.
    jeśli BR to na ścianki watoline ok 2-3cm pomijając okolice wylotów :!:
    pozdrawiam :D