Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon S45 - firmware? Jak odświeżyć firmware?

k-rz 26 Mar 2006 12:46 1296 3
    k-rz
    Level 13  
    Czy ktoś może wie jak "odświeżyć" Firmware w tym aparaciku? Mam wersję 1.0.2.0 i podczas próby Upgrad-u aparacik melduje że już został zmodyfikowany. Aparat jest prawie całkowicie sprawny ale podczas przeglądania zawartości karty CF występują "zniekształcenia, przekłamania". Obrazki i filmy odtwarzane z CF są OK! Odtwarzanie zapisanych "clipów" jest również bez zarzutu. W czasie przeglądania obrazków czasem występuje komunikat o złym formacie lub uszkodzonych danych. Sądząc po objawach myślę że może coś w programie się "posypało". Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki !!!
    krzsiek
    Level 14  
    Hej!

Nie ma oficjalnie firmware do tego modelu, jest tylko update do wersji ktora posiadasz. I nie spodziewaj sie aby sie pojawilo.

Z drugiej strony trop o ktorym piszesz wydaje sie malo prawdopodobny - na poczatek przyjzyj sie karcie. Sformatuj ja, zobacz jak zachowuje sie z inna - wtedy bedziesz mogl wyeliminowac albo karte albo aparat.

Bardziej prawdopodobne sa problemy z karta - bledy w formacie, niekompatybilnosc, czy tez po porstu karta sie sypie.

pozdro
    k-rz
    Level 13  
    Chciałbym jednak "odświeżyć" program w tym aparacie. Dla "pewności" że oprogramowanie jest OK! Niestety nie mam innej karty CF (właściciel pewnie by zauważył że na innej karcie jest wszystko OK!) i nie zawracałby głowy. Czy istnieje jakaś możliwość "oszukania" lub inna metoda wpisania programu do tego aparatu ??? W przyrodzie zdarzają się jednak takie przypadki że program się "posypie"(np. komórki, tunery sat. itp.) Podobno w serwisie proponowano wymianę modułu za " zawałową cenę".
    krzsiek
    Level 14  
    Wciaz nie wiesz czy to nie jest wina karty. Opierasz wszystko na domyslach. Na razie najpewniej jest sprawdzic czy to karta nie miesza.

Najpewniej i najprosciej - bo do firmwaru za bardzo nie ma dostepu jak zauwazyles zapewne.

pozdro