Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra brak mocy strzela w gaznik

janusz.kulesza 26 Mar 2006 19:11 3556 7
    janusz.kulesza
    Level 12  
    Witam!!!
    Posiadam Opla Astre 1.6 z 93r na wtrysku jednopunktowym z instalacja gazowa.Problem tkwi w tym ze przyspiesza po spuszczeniu nogi z gazu.
    Za pomoc bede wdzieczny.
    faziczek_r
    Level 19  
    A może coś dokładniej o instalacji-nazwa.
    janusz.kulesza
    Level 12  
    Model inmnstalacji to AT90E.Producent ITALIA

Dodano po 2 [minuty]:

Typ reduktora to BRC DO532
    matadorRS
    Level 17  
    Jest taka stara zasada. Jesli masz autko na gazie to najpierw sprawdzasz czy tak samo dzieje sie na LPG jak i na samej bezynie. Bo jesli tylko na gazie to wina regulacji instalacji (za duzo podaje gazu). Jesli na paliwie tez sie tak dzieje to mozna zaczac kombinowac. Ja bym zaczal od wywolanie kodow bledow. Jesli nic nie pokaze to wtedy walczymy dalej.
    hanek19
    Level 11  
    Witam!
    Mialem taki sam problem w oplu corsie 1.0 z 98 roku po dlugich debacjach i sprawdzeniu wszystkiego co sie dalo okazalo sie ze poszedl przeplywomierz powietrza,no ale mozliwe tez ze poszla sonda lambda u Pana te 2 rzeczy tzreab sprawdzic
    pawelsiara74
    Level 22  
    z tego co mi sie wydaje to jest tam silnik C16NZ nie ma tam przepływomierza.... jak juz kolega wyżej wspomniał spawrdź czy na benzynie jest tak samo i sprawdź czy komputer nie zapamiętał błedów... oczywiście mam nadzieje że filtry czyste!! może byc jeszcze wina EGR spróbuj odlaczyć go i zobaczysz co sie będzie wtedy działo....
    pzodrawiam
    matadorRS
    Level 17  
    To jest NZ na 100% :) Pozostale byly MPI.
    janusz.kulesza
    Level 12  
    Już rozwiązałem mój problem.Okazało się że przewód zapłonowy był w środku popękany i nie dostarczał iskry.Powód banalny ale samochód sie dusił.Jak to mówią "pod latarnią najciemniej" :)
    dzięki za zainteresowanie.Pozdrawiam