Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa subwoofera pomocy prosze ;/

mlody1921 27 Mar 2006 01:23 1658 17
    mlody1921
    Level 29  
    witam mam taki glosniczek i chciale zrobic do niego paczke chodzi oto zeby byl to bass bardzo odczuwalny ruszał wszystkim bardzj odczuwalny niz dudniacy a głośnik mam Boschmann AZX-W10 Nuke 25cm

http://www.allegro.pl/item93740617_boschmann_azx_w10_nuke_1200watt_bm_tyrant_600watt.html

taki dokladnie pomocy co jak gdzie ile litro jaka najlepsza paka auta niemam za duzego mazda mx-3

z gory dziekuje za wszystko
    Tremolo
    Level 43  
    Nie wiem o co Ci chodzi z dudniącym

masz bardzo cięzki głośnik o niskim SPL bez 200-800Wat nie podchodź do tego jesli to ma ruszać. 80.2 dB...

kolejny łośnik o niskiej skuteznosci i nie najnizszym zejsciu. Jeden wielki prądożerca.

Bassreflex 42,45 Liter (taka buda netto), 1 x 10er Rohr 26,7 cm lang ;
    taki mógłby być. czyli 10 cm rura długa na 26 cm. Wg producenta.

Po za tym dudniacy tez jest odczuwalny.

opóxnienia będą masakratyczne. jelsi chcesz miec niski bas kup glośnik o niższym Fs większym Vasie.
    mlody1921
    Level 29  
    sorki moze ze napisalek niewiadomo jak ale chce zeby byl bass odczuwalny bardziej niz zeby mnie slyszeli na drugim koncu miasta a najlepiej jakby bylo co jak zrobic wyrysowane moze byc nawet tak ooo w paint bo jestem laik

A gdzie znaki interpunkcyjne?

3molo
    Hefajstos
    Level 35  
    Jak chcesz mieć drżenie samochodu, a mało "kopa" słyszalnego na zewnątrz, to musisz mieć głośnik z lepszym zejściem (m. in. niższe Fs).

A ten Boschmann strasznie próbuje nadrobić wyglądem... Chociaż za 160zł, to warto może nawet. Tylko mocny wzmanciacz musisz mieć (np. Monacor Carpower).

--
    pozdrawiam
    Hefi
    Tremolo
    Level 43  
    Nawet laik potrafi zaprojektować mnozenie 3 liczb takie żeby wyszło 45 litrów, to będa wewnętrzne wymiary paczki. I wsadzić tam głośnik. Nie bede tego rysował. Bo musiałbym dziennie 100 takich narysować. Będe sprawiedliwy Tobie też nie narysuje.

Po za tym głośnik ma nietypowa charakterystykę w takiej budzie. parametry sa dziwne. Musiałbys zaprojektować jakies korektory jakbyś chciał ruszanie samochodem?

może do tego celu lepiej silnika używac niż jakiegoś głośnika?
    mlody1921
    Level 29  
    hehe wiedze ze wiecej lubicie sie posmiac z innych niz pomoc ale coz i pośmiac z innych firm bo wy macie inne luzik niekupuje tego glosnika tylko go juz mam dzieki narazie
    Caleb_
    Level 33  
    dla takiego glosnika bys musial miec naprawde mocny wzmacniacz. bez przetwornicy to nie ma sie co nawet zabierac. daj go do zamknietej 15-25 litrow i mocno wytlum, i co najwazniejsze, cudow sie nei spodziewaj. bedzie raczej cienko... ani ladnie nie bedzie gral, ani glosno, a minimum to 100 WAT wzmacniacz. zastanow sie czy sie w ogole oplaca...
    mlody1921
    Level 29  
    hmmm no wzmacniacz mam 4X200 max 4 X 75 niech ma i wszystkie nanaley sa podpite do tego glosnika
    bo on jest dwucewkowy czyli wzmaka podpiolem pod ten glsnik tylko zastanawia mnie jaki ma byc wylot powietrza czy jego umiescic w srodku czy normalnie na sciance hmmmmmm

Dodano po 5 [minuty]:

to ma byc cos w stylu tego tylko wyloty powietrza okrągłe ??
    http://www.allegro.pl/item92262754_gto_1204_bp.html

czy tego

http://www.allegro.pl/item93128274_gto_1204_br.html
    piapia
    Level 24  
    Jezeli wygrałes ten konkretny glosnik to chyba nie najlepszy wybor.

"głośnik w stanie idealnym" : membrana pogniecona, widac ze kopułka była klejona, czyli NAPRAWIANY.

Napisz czy ten glosnik za aukcji to Twoj? bo nie wiadomo czy trzymac sie parametrow producenta.
    mlody1921
    Level 29  
    piapia nie moj jest full nowka tylko podalem jaki mam i takie parametry kupiony pol roku temu przezemnie
    Caleb_
    Level 33  
    za BP sie nei zabieraj - tym bardziej na takim szmelcu, gdzie natrudzisz sie w budowie, a efekt moze byc gorszy niz w zwyklej obudowie. Poza tym rob zamknieta - dla takiego qtsa nie robi sie BR
    mlody1921
    Level 29  
    a czego to jest taki szmelc ?? po czy to widac ?? macie jakis z tym sprzetem przejscia
    Caleb_
    Level 33  
    po firmie, po wygladzie. zakladajac, ze parametry sa prawdziwe (chociaz to bardzo optymistyczne podejscie) to tez za dobry glosnik nie jest - wysoki qts, bardzo niska sprawnosc - wiesz ile mocy trzeba w niego wpakowac, zeby go uslyszec?
    mlody1921
    Level 29  
    a co ty nato moze stx GDN-32-300-4-SC

jak by to mi autem ruszalo ??

czy moze GDN-30-300-4-AP

lub GDN-42-300-4-SC

jak sie one maja do czaek i ich objetosci a chcialbym sie zmiescic w czym np 45 litrow
    Caleb_
    Level 33  
    30-300-4-AP to glosnik samochodowy - daj go do 35 litrow i zestroj BR na 45hz. bedzie dobrze ;) przyda sie mocny wzmachol z przetwornica. bedzie 10 razy glosniej niz na tym boschmanie przy takim samym wysterowaniu z wzmacniacza. do 40 litrow mozesz tez zaaplikowac GDN-27-150-4-SS i zestroic BR na 35hz. Wydaje mi sie jednak, ze lepszym wyborem bedzie 30-300, ze wzgledu na zastosowanie go do samochodu (czesci wytrzymalsze na zmienne warunki pogodowe)
    mlody1921
    Level 29  
    caleb a co myslisz o tej 42 albo 32 one sie nadaja do mocnego walniecia w pake okolo 40 45 l ??

Dodano po 5 [minuty]:

mi sie wydaje ze one sa podobne tylko ze 30 300 jest z lepszych materiałow ale i wychylenie maja chyba takie same i spl

kusi mnie ta 42 jedna albo 32 cieake jak to moze dudnic a jeszcze jak sie maja glsoniki VISATON 30cm bizzard ?? jak sie maja do stx albo innej klasy glosnikow?? i czy mozna takie montowac do auta ponoc visatony maja bardzo duze cisnienie

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

sprobowalem porownac gdn 30 300 4 ap z 32 300 4 sc i w winisd przy paczkach 50 i zejsciu 35 Hz ten drugi chyba wypada lepiej glosniej doradzcie co ??!!
    mlody1921
    Level 29  
    i co wy o tym myslicie ??
    Caleb_
    Level 33  
    42 to kicha, a 32 nie zagra dobrze w 45 litrach.

visatony generalnie sa lepsze od stxow, ale tez wiekszy wydatek