Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mita KM 1525 - powracający kod C 710.

27 Mar 2006 10:59 1107 5
 • Specjalista - kserokopiarki
  Kopiarkę jak w temacie blokuje kod C 710. Dziwne jest to że ten kod raz zablokuje maszyne, a po wyłączeniu z sieci i załączeniu jest ok. Później można odbijać np. 10 kopii i jest dobrze, ale po wył/wł i po 1 kopii kod powraca. Za wszelkie sugestie dziękuję.

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Witam

  C 710 to: toner sensor problem . Ale nie przypuszczam że to padł czujnik toneru, stawiałbym raczej na developer lub piracki toner. Może trzeba już wymienić developer?.
  Napisz ile ma kopiarka zrobine.
 • Poziom 15  
  Miałem to samo gdy klient stosował a raczej chciał zastosować toner lambda. Wysztarczyło wymienić toner na oryginał i po temacie. Czujnik nie widział lamdowskiego toneru i zgłaszał błąd C710-czujnik po za zakresem.
 • Poziom 16  
  co do kodu c710 to miałem raz taki przypadek jak niebyło styku na złączce z przodu maszyny biała wtyczka, ale to chyba mało prawdopodobne w tym przypadku, bo u mnie maszyna w ogóle nie chodziła a tytaj raz jest dobrze a raz nie
 • Poziom 15  
  BŁą oznacza ze poziom napięcia generowanego przez czujnik w wywoływaczce jest poza zakresem pracy normalnej zdaje sie od 1 do 5 V
  efekt jest zazwyczaj gdy klient kseruje na kopiarce nawet wtedy gdy maszyna pokazuje brak toneru (jest to możliwe jesli pokoze brak, to ją wył i włączyć z powrotem) tak można robić bardzo długo az do całkowitego wyrobienia developera.

  Sugeruję najpierw wymienić developer
 • Specjalista - kserokopiarki
  Dziekuje za podpowiedzi. Wymienilem zarowno developer jaki i toner za jednym zamachem. Zrobilem konserwacje i po zalaczeniu zadzialala. Kopiuje do dzis.

  Pozdrawiam