Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mita KM 1525 - powracający kod C 710.

27 Mar 2006 10:59 1107 5
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kopiarkę jak w temacie blokuje kod C 710. Dziwne jest to że ten kod raz zablokuje maszyne, a po wyłączeniu z sieci i załączeniu jest ok. Później można odbijać np. 10 kopii i jest dobrze, ale po wył/wł i po 1 kopii kod powraca. Za wszelkie sugestie dziękuję.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam

C 710 to: toner sensor problem . Ale nie przypuszczam że to padł czujnik toneru, stawiałbym raczej na developer lub piracki toner. Może trzeba już wymienić developer?.
    Napisz ile ma kopiarka zrobine.
  • Poziom 15  
    Miałem to samo gdy klient stosował a raczej chciał zastosować toner lambda. Wysztarczyło wymienić toner na oryginał i po temacie. Czujnik nie widział lamdowskiego toneru i zgłaszał błąd C710-czujnik po za zakresem.
  • Poziom 16  
    co do kodu c710 to miałem raz taki przypadek jak niebyło styku na złączce z przodu maszyny biała wtyczka, ale to chyba mało prawdopodobne w tym przypadku, bo u mnie maszyna w ogóle nie chodziła a tytaj raz jest dobrze a raz nie
  • Poziom 15  
    BŁą oznacza ze poziom napięcia generowanego przez czujnik w wywoływaczce jest poza zakresem pracy normalnej zdaje sie od 1 do 5 V
    efekt jest zazwyczaj gdy klient kseruje na kopiarce nawet wtedy gdy maszyna pokazuje brak toneru (jest to możliwe jesli pokoze brak, to ją wył i włączyć z powrotem) tak można robić bardzo długo az do całkowitego wyrobienia developera.

Sugeruję najpierw wymienić developer
  • Specjalista - kserokopiarki
    Dziekuje za podpowiedzi. Wymienilem zarowno developer jaki i toner za jednym zamachem. Zrobilem konserwacje i po zalaczeniu zadzialala. Kopiuje do dzis.

Pozdrawiam