Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrolka AirBag

27 Mar 2006 13:08 4234 8
  • Poziom 11  
    Witam
    zapaliła mi się wspomniana kontrolka - bez powodu, chociaż jak podpowiedzieli mi znajomi przy 4 poduszkach przesuwanie fotelem może być tym powodem. I tu moje pytanie: to żart czy faktycznie są tam złącza które tak się zachowują? czy wykasowanie techem alarmu to zaniechanie sprawdzania tej poduszki czy czysty restart i przy kolejnym przestawieniu fotela znowu zaliczę warsztat?

pozdrawiam
    Jurek
  • Poziom 22  
    Witam, takie rzeczy sie zdarzają, szczególnie w Oplach. Napisz jakie masz auto to przeanalizujemy co może być przyczyną. Tylko pamiętaj, że majstrowanie przy łączach Air-bag, bez pewnej wiedzy może się skończyć nieprzyjemnie.
  • Poziom 19  
    Co ma piernik do wiatraka.W fotelach nikt nie kładzie kabli chyba ,że od podgrzewania fotela.poduchy w samochedzie to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.Jazda fotelem nie może wpływać na świecenie kontrolek.To napewno nie fotel!
  • Poziom 11  
    witam
    pisałem że mam 4 poduszki a więc 2szt są w przednich fotelach i są podłączone kabelkami u dołu.

Moje auto to Astra G 1,6 16V silnik XEL kombi 1998 - nie wiem co jeszcze powinienem podać

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jak widać typowo Opel, jak masz trochę wprawy to po pierwsze odpinasz ujemną klemę akumulatora. Czekasz ok. pół godziny dla bezpieczeństwa (układ własnego potrzymania napięcia układu odpalania poduszek) następnie odpinasz łącze pod fotelem te od airbag (jeśli dobrze pamiętam to koloru żółtego) czyścisz i poprawiasz styki. Z drugim fotelem to samo. Jeśli dalej po podłączeniu akumulatora będzie się świecić kontrolka to musisz skasować błędy komputerem. Powodzenia!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mam taki sam problem w corsie C z tą różnicą że moja kontrolka ni stąd ni z owąd przestała świecić dwa dni temu. O co tu chodzi bo w serwisie stwierdzili że to uszkodzony czujnik. Wiec dlaczego kontrolka zgasła jeżeli mam usterke?
  • Poziom 11  
    dziękuję - zrobi się troszkę słoneczniej to skorzystam z rady. Teraz taka pogoda a ja bardzo mało poruszam się tym samochodem że poczekam może samo przejdzie.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
    Jurek
  • Poziom 24  
    fioleowy napisał:
    Co ma piernik do wiatraka.W fotelach nikt nie kładzie kabli chyba ,że od podgrzewania fotela.poduchy w samochedzie to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.Jazda fotelem nie może wpływać na świecenie kontrolek.To napewno nie fotel!

Jak widać kolega zorientowany w temacie. Napewno słyszał że poducha w niektórych samochodach nie wypali jeśli nikt nie siedzi na miejscu, za którego strefe bezpieczeństwa jest odpowiedzialna.

Radzę jak koledzy klema, czyszczenie i smarowanie.
  • Poziom 22  
    W Oplach kierowcy poduszka strzela zawsze a pasażera gdy się ustawi czy poduszka ma być włączona. A np. w nowszych BMW w fotel jest wbudowany czujnik, który nie tylko uruchamia airbag dla tego fotela, ale także odpowiednio od ciężaru odpal mniejszy lub wiekszy nabój.