Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 14PT1563/58 chassis L6.1 - zły odbiór wizji i/lub fonii

27 Mar 2006 16:08 1551 2
 • Poziom 10  
  Mam problem z TV Philips 14PT1563/58 L6.1 podłączonym do sieci kablowej.

  Problem polega na tym, iż po automatycznym wyszukaniu kanałów:
  1.) niektóre za znalezionych programów strasznie śnieżą,
  2.) na niektórych, które śnieżą widać nakładający się cień (postaci) z innego kanału/kanałów
  3.) z koleji na niektórych kanałach (nie wymienionych w p.1 i 2) dzwięk strasznie trzeszczy. Objawia się to na dwa sposoby. Na niektórych z tych kanałów trzeszczenie jest słyszalne non stop a na innych najbardziej słyszalne jest w momencie kiedy np: na ekranie pojawią się białe napisy (wiadomości, koniec filmu itp...) lub jaskrawe (prawie że białe) miejsca.


  Połowicznie problemy te rozwiązuje ręczna zmiana systemu odbioru poszczególnych kanałów. Jeżeli automatyczne strojenie ustawiło kanał przykładowo na Wschodnią Europę i na nim występuje któryś z problemów to po zmianie systemu ze Wschodniej Europy na Zachodnią w przypadku złej wizji problem znika, wizja jest bardzo dobra lecz w tym samym momencie pojawia się problem z fonią (trzeszczenie), która defacto wcześniej była dobra.

  PODSUMOWUJĄC : Zmiana domyślnego systemu odbioru (na zle odbierającym kanale) z ustawionego automatycznie po autostrojeniu na druchi z możliwych do wyboru (Wschód/Zachód Europy) powoduje :
  a.) poprawę w odbiorze wizji z jednoczesnym zepsuciem odbioru fonii, która przed zmianą była dobra,

  lub odwrotnie
  b.) poprawę w odbiorze fonii z jednoczesnym zepsuciem odbioru wizji, która przed zmianą była dobra,

  Na innych odbiornikach TV podłączonych do tego samego gniazda tej samej kablówki problem ów nie wystepuje, dodatkowo powiem jeszcze, że odbiornik na którym występują opisywane problemy, gdy zostanie podłączony do innej sieci kablowej (u rodziców) lub działający na samej tylko zewnętrznie dołączanej antence (z kompletu) po automatycznym wyszukaniu kanałów wszystko jest OK.
  Mieszkam w bloku na 7 piętrze - więc nie powinno być zakłóceń przez drzewa czy wysokie budynki (pozatym problem jest w tv kablowej nie na antenie)

  Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

  Z góry dziękuję i POZDRAWIAM.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od TV
  Witam
  Prosze wymienić filtr AFC(5100) , zestroić . W celu sprawdzenia proszę nieznacznie przekręcic rdzeniem filtra 5100 i zobaczyć czy jest poprawa. Można też sprawdzić ARW (PR 3130), wymienić 7505(BC337/40).

  Pozdrawiam
 • Poziom 29  
  Witam!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100% może faktycznie wystarczy samo delikatne ruszenie filtrem.
  Pozdrawiam