Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Total Commander 6.53 - problem z zmianą nazw plików

27 Mar 2006 19:05 2511 6
  • Poziom 31  
    Witam :)
    Mam pewien problem z Total Commanderem. Podczas zmiany nazw plików np. przy filmach pojawia się rozszerzenie *.avi. Trochę mi to przeszkadza ręczne zaznaczanie a później Ctrl+V. Chciałbym, żeby to się nie pojawiało. Poniżej zamieszczam screeny:
  • Spec od komputerów
    Jak dobrze pamiętam to od wersji 6.54 podczas edycji "podświetlona" jest tylko nazwa pliku bez rozszerzenia.
    Usunąć wyświetlania rozszerzenia się raczej nie da (pobieżnie przejrzałem ustawienia) bo TC jest typowym menadżerem plików a rozszerzenie jest nieodzownym atrybutem pliku ...
    Polecam rozszerzoną wersję programu TC PowerPack http://totalcmd.pl/powerpack
  • Poziom 15  
    witam,
    to wygląda tak jak gdybyś dawał jeszcze kropkę po rozszerzeniu np.
    blabla.avi. ->źle
    blabla.avi ->poprawnie

na potwierdzenie sprawdź:
    blabla.doc.
    prawdopodobnie u Ciebie będzie miało tą samą ikonkę co film.
    pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Hik napisał:

to wygląda tak jak gdybyś dawał jeszcze kropkę po rozszerzeniu np.
    blabla.avi. ->źle
    blabla.avi ->poprawnie

na potwierdzenie sprawdź:
    blabla.doc.
    prawdopodobnie u Ciebie będzie miało tą samą ikonkę co film.
    pozdrawiam.

No niestety tutaj się nie zgodzę, Total Commander ignoruje wpisanie samej kropki a nawet kropki i spacji (jednej, kilku) po rozszerzeniu ! Podobnie zresztą zachowuje się Explorer ...
    Oczywiście można wpisać kropkę i pominąć rozszerzenie ale wtedy plik będzie bez rozszerzenia.
    Gdyby nazwać plik tak jak napisałeś blabla.doc. (pomijając zabezpieczenia TC, Explorera - nie pozwolą tego zrobić) to plik będzie plikiem bez roszerzenia !
    Można oczywiście wpisać cos_tam.avi.avi ale jako roszerzenie będą traktowane tylko znaki znajdujące się po ostatniej kropce!
  • Poziom 15  
    :oops: sprawdziłem rzeczywiście, tc nie pozwala wstawić samej kropki po rozszerzeniu.
    no to jeszcze do głowy przychodzi mi
    w TC
    konfiguracja/ustawienia główne/tabulator/
    i poeksperymentować z pokaż rozszerzenia plików (bezpośrednio po nazwie/ w odstępie) oraz jest tam taki przycisk ->Domyślnie
  • Spec od komputerów
    Tylko po co kombinować przecież napisałem wyraźnie, że w trybie edycji (w najnowszych wersjach TC) podświetlony jest tylko tytuł bez rozszerzenia ...
    A o to autorowi chodziło.
  • Poziom 31  
    Dokładnie o to :D Dzięki