Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do użytkowników polsatu cyfrowego i nie tylko.

pwrlax 27 Mar 2006 19:49 2069 14
  • #1 27 Mar 2006 19:49
    pwrlax
    Poziom 10  

Witam,
    Będę wdzięczny za małe info w temacie sygnału z cyfrowego polsatu.
    Uruchomiłem polsat w zimie (montowałem szybko bo był mróz) i miałem sygnał około 65 i 55 % (dwa paski dekoder echostar)- czasami obraz się zatrzymywał. Teraz, kiedy zrobiło się cieplej przeregulowałem trochę antenę i zrobiłem jakieś 75 i 58 %- czy to już szczyt mocy sygnału?
    Czy duży wpływ na sygnał w dekoderze ma długość kabla i jego łączenie pomiędzy konwerterem a dekoderem (jest połączony za pomocą wtyczki i gniazdka TV)?

Dzięki i pozdrawiam

0 14
  • #2 27 Mar 2006 20:37
    Piotr B
    Poziom 13  

Długość przewodu raczej nie powinna wpływać na no poziom sygnału. Natomiast wpływa wielkość czaszy,położenie geograficzne i pogoda.Sygnał w granicach 70% jest w porządku, mi udało uzyskać 83 przy bezchmurnym niebie, jak jest kiepska pogoda to mam 68-75%.
    Pozdrawiam:D

0
  • #3 27 Mar 2006 20:40
    Lidzia
    Poziom 28  

Nie wiemy jak jest wykonana instalacja czy starannie czy warunki geograficzne otoczenie drzewa itd. A jeżeli uważasz że sygnał jest za mały to na alegro są wzmaczniacze sygnału satelitarnego mnie by ten sygnał zadawalał i wolałabym patrzeć na programy niż na poziom sygnału no ale każdy patrzy na to co lubi
    pozd.

0
  • #4 27 Mar 2006 20:41
    Piotr B
    Poziom 13  

I jeszcze jedno nie łączy się przewodu między konwenterem a tunerem, ponieważ to ci obniży sygnał, na philipsie przy połączeniu kabla beczką nie miałem połowy programów.

0
  • #5 28 Mar 2006 06:39
    pwrlax
    Poziom 10  

he he he dobre "każdy patrzy na to co lubi "
    Ja za bardzo na wskaźniki nie lubię patrzeć ale mnie przycinanie obrazu i głosu mnie irytuje.
    Odnośnie terenu to jest czysty i są to okolice Rzeszowa.

dzięki za info
    pozdrowienia

0
  • #6 28 Mar 2006 10:07
    Lidzia
    Poziom 28  

To sobie sprawdż napięcia z zasilacza jak krzaczy to za niskie procek nie wyrabia przy niskim napięciu przewżnie kondensatory do wymiany po wtórnej w zasilaczu a jesli nie jest to tajemnicą to jaki to tunek ?

pozd.

0
  • #7 28 Mar 2006 10:24
    konradzki
    Poziom 14  

przy echostarach czesto zdarzaja sie stopklatki i przycinanie dzwieku,
    mozesz sprobowadz zrobic powrot do ustawien fabrycznych,
    sygnal powyzej 50% jakosci mozna uznac za wystarczajacy

0
  • #8 28 Mar 2006 10:51
    ziomal_87
    Poziom 18  

to jeszcze nic taki sygnał jak Ty osiągnołes jest ok. U mnie po zimie spadł do około 30% to jest masakra juz :/ Wracajac do tematu czasami zastosowanie wzmacniaczy poprawia ten sygnał chodz nie zawsze, bądz niewiele. lepiej wejsc na dach pokręcić anteną i pokręcic konwenterem

0
  • #9 28 Mar 2006 14:25
    gothye
    Poziom 33  

takie połaczenie niegwarntuje dobrej jakosci połaczenia najlepiej yo zrbic na beczce i 2 wtykach F i bedzie grało

0
  • #10 28 Mar 2006 19:30
    pwrlax
    Poziom 10  

I pokręciłem sobie.
    Dla testu zabrałem mały TV i tuner na balkon. Złączyłem to krótszym przewodem max 10 m (bez łączeń) i efekt od razu było widać- sygnał 85%.
    No to super myślę sobie. Potem podłączyłem to normalnie przez istniejącą instalację (jak już wspominałem kabel jest raz łączony na strychu i drugi raz w gniazdku) i z przykrością muszę stwierdzić, że albo kabel jest za długi albo przeszkadzają mu łączenia.

Dzięki wszystkim za info.
    Pozdrawiam

0
  • #11 28 Mar 2006 20:54
    numerek12
    Poziom 21  

hmmm instalacje mam zroboną z kawalków bo innych kabelków chwilowo nie miałem (prowizorka od 2 lat)
    więc połączyłem raz w puszce i dwa razy na "skrętke"
    długość od anteny do TV to okolo 16 mb

Jakość sygnalu 97-100 %
    moc sygnału 62-87 %
    spisałem przed chwilą
    (no chyba że nie o to chodzi )
    i tez się zacina

najgorzej jest gdy pada deszcz wtedy mamy pikseloze

0
  • #12 29 Mar 2006 06:57
    pwrlax
    Poziom 10  

Wygląda na to, że zacinanie się to standard- więc trzeba się przyzwyczaić do zacinania i oglądać dalej.

pozdrowienia

0
  • #13 29 Mar 2006 21:35
    mbts
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie, mianowicie jak długi w sumie jest ten kabel,może podasz typ (jeżeli odczytasz) jakie złącza oraz średnica talerza.
    W Twoim miejscu zamieszkania kąt zawieszenia ( elewacji) różni się zasadniczo od południowej części kraju (antena patrzy niżej) i warunki odbioru szczególnie przy małych średnicach talerza i pionowej polaryzacji (V) odbieranych sygnałów są mniej korzystne.Do wskazań pasków należy podchodzić ostrożnie.Jeden z nich dotyczy siły sygnału a drugi tzw... jakości.Należy dążyć do max. wskazań tego drugiego nawet kosztem siły sygnału regulując skos konwertera (obracając konwerter -nie antenę-w lewo lub prawo w granicach 15°).Należy również sprawdzić czy dekielek promiennika nie ma pęknięć przez które mogłaby się dostawać woda do środka, ewentualnie usunąć zabrudzenia.Należy również pamiętać ,że Platforma Polsatu Cyfrowego zmieniła częstotliwości transponderów oraz sposób kodowania sygnału (Nagra Aladin) który jak dotąd sprawia kłopoty i zawieszanie sie odbiorników.

0
  • #14 30 Mar 2006 09:20
    mirunho
    Poziom 10  

Mam podobny problem-Filipek 3010-brak TVnów.kombinacji wykonałem wiele,okazało się że konwerter który mam ma tłumienie 0,6dB,więc za radą fachowca zmieniam go na 0,2dB i podobno ma być O.K.

0
  • #15 11 Sie 2006 19:25
    pwrlax
    Poziom 10  

Witam,
    Trochę po czasie ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.
    Kontynuując walkę z "zacinaniem się" obrazu robiłem testy z różnymi ustawieniami dekodera i temat został prawie całkowicie rozwiązany po zmianie ustawień parametru TP- szukałem najlepszego sygnału i udało się.
    Polecam taki zmiany wszystkim którzy mają podobne kłopoty- zmiany nas nic nie kosztują a mogą polepszyć odbiór.

Życzę dobrego odbioru i pozdrawiam,
    pwrlax

0