Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do użytkowników polsatu cyfrowego i nie tylko.

27 Mar 2006 19:49 2210 14
 • Poziom 11  
  Witam,
  Będę wdzięczny za małe info w temacie sygnału z cyfrowego polsatu.
  Uruchomiłem polsat w zimie (montowałem szybko bo był mróz) i miałem sygnał około 65 i 55 % (dwa paski dekoder echostar)- czasami obraz się zatrzymywał. Teraz, kiedy zrobiło się cieplej przeregulowałem trochę antenę i zrobiłem jakieś 75 i 58 %- czy to już szczyt mocy sygnału?
  Czy duży wpływ na sygnał w dekoderze ma długość kabla i jego łączenie pomiędzy konwerterem a dekoderem (jest połączony za pomocą wtyczki i gniazdka TV)?

  Dzięki i pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Długość przewodu raczej nie powinna wpływać na no poziom sygnału. Natomiast wpływa wielkość czaszy,położenie geograficzne i pogoda.Sygnał w granicach 70% jest w porządku, mi udało uzyskać 83 przy bezchmurnym niebie, jak jest kiepska pogoda to mam 68-75%.
  Pozdrawiam:D
 • Poziom 28  
  Nie wiemy jak jest wykonana instalacja czy starannie czy warunki geograficzne otoczenie drzewa itd. A jeżeli uważasz że sygnał jest za mały to na alegro są wzmaczniacze sygnału satelitarnego mnie by ten sygnał zadawalał i wolałabym patrzeć na programy niż na poziom sygnału no ale każdy patrzy na to co lubi
  pozd.
 • Poziom 13  
  I jeszcze jedno nie łączy się przewodu między konwenterem a tunerem, ponieważ to ci obniży sygnał, na philipsie przy połączeniu kabla beczką nie miałem połowy programów.
 • Poziom 11  
  he he he dobre "każdy patrzy na to co lubi "
  Ja za bardzo na wskaźniki nie lubię patrzeć ale mnie przycinanie obrazu i głosu mnie irytuje.
  Odnośnie terenu to jest czysty i są to okolice Rzeszowa.

  dzięki za info
  pozdrowienia
 • Poziom 28  
  To sobie sprawdż napięcia z zasilacza jak krzaczy to za niskie procek nie wyrabia przy niskim napięciu przewżnie kondensatory do wymiany po wtórnej w zasilaczu a jesli nie jest to tajemnicą to jaki to tunek ?

  pozd.
 • Poziom 14  
  przy echostarach czesto zdarzaja sie stopklatki i przycinanie dzwieku,
  mozesz sprobowadz zrobic powrot do ustawien fabrycznych,
  sygnal powyzej 50% jakosci mozna uznac za wystarczajacy
 • Poziom 18  
  to jeszcze nic taki sygnał jak Ty osiągnołes jest ok. U mnie po zimie spadł do około 30% to jest masakra juz :/ Wracajac do tematu czasami zastosowanie wzmacniaczy poprawia ten sygnał chodz nie zawsze, bądz niewiele. lepiej wejsc na dach pokręcić anteną i pokręcic konwenterem
 • Poziom 33  
  takie połaczenie niegwarntuje dobrej jakosci połaczenia najlepiej yo zrbic na beczce i 2 wtykach F i bedzie grało
 • Poziom 11  
  I pokręciłem sobie.
  Dla testu zabrałem mały TV i tuner na balkon. Złączyłem to krótszym przewodem max 10 m (bez łączeń) i efekt od razu było widać- sygnał 85%.
  No to super myślę sobie. Potem podłączyłem to normalnie przez istniejącą instalację (jak już wspominałem kabel jest raz łączony na strychu i drugi raz w gniazdku) i z przykrością muszę stwierdzić, że albo kabel jest za długi albo przeszkadzają mu łączenia.

  Dzięki wszystkim za info.
  Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  hmmm instalacje mam zroboną z kawalków bo innych kabelków chwilowo nie miałem (prowizorka od 2 lat)
  więc połączyłem raz w puszce i dwa razy na "skrętke"
  długość od anteny do TV to okolo 16 mb

  Jakość sygnalu 97-100 %
  moc sygnału 62-87 %
  spisałem przed chwilą
  (no chyba że nie o to chodzi )
  i tez się zacina

  najgorzej jest gdy pada deszcz wtedy mamy pikseloze
 • Poziom 11  
  Wygląda na to, że zacinanie się to standard- więc trzeba się przyzwyczaić do zacinania i oglądać dalej.

  pozdrowienia
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam pytanie, mianowicie jak długi w sumie jest ten kabel,może podasz typ (jeżeli odczytasz) jakie złącza oraz średnica talerza.
  W Twoim miejscu zamieszkania kąt zawieszenia ( elewacji) różni się zasadniczo od południowej części kraju (antena patrzy niżej) i warunki odbioru szczególnie przy małych średnicach talerza i pionowej polaryzacji (V) odbieranych sygnałów są mniej korzystne.Do wskazań pasków należy podchodzić ostrożnie.Jeden z nich dotyczy siły sygnału a drugi tzw... jakości.Należy dążyć do max. wskazań tego drugiego nawet kosztem siły sygnału regulując skos konwertera (obracając konwerter -nie antenę-w lewo lub prawo w granicach 15°).Należy również sprawdzić czy dekielek promiennika nie ma pęknięć przez które mogłaby się dostawać woda do środka, ewentualnie usunąć zabrudzenia.Należy również pamiętać ,że Platforma Polsatu Cyfrowego zmieniła częstotliwości transponderów oraz sposób kodowania sygnału (Nagra Aladin) który jak dotąd sprawia kłopoty i zawieszanie sie odbiorników.
 • Poziom 10  
  Mam podobny problem-Filipek 3010-brak TVnów.kombinacji wykonałem wiele,okazało się że konwerter który mam ma tłumienie 0,6dB,więc za radą fachowca zmieniam go na 0,2dB i podobno ma być O.K.
 • Poziom 11  
  Witam,
  Trochę po czasie ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.
  Kontynuując walkę z "zacinaniem się" obrazu robiłem testy z różnymi ustawieniami dekodera i temat został prawie całkowicie rozwiązany po zmianie ustawień parametru TP- szukałem najlepszego sygnału i udało się.
  Polecam taki zmiany wszystkim którzy mają podobne kłopoty- zmiany nas nic nie kosztują a mogą polepszyć odbiór.

  Życzę dobrego odbioru i pozdrawiam,
  pwrlax