Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonanie płytki drukowanej ze schematu

27 Mar 2006 20:12 2171 7
 • Poziom 23  
  Witam mam pewien schemat regulatora oddam 50 punktów osobie która przerysuje mi go w eaglu(lub w innym programie)jako płytke jednostronną SMD.

  Moderowany:

  Zmień temat, tak aby mówił coś o tym załączniku,
  a nie o ilości punktów, inaczej kosz
  And!

 • PCBwayPCBway
 • Poziom 16  
  hmm. nie jestem specjalistą ale wydaje mi sie ze tu jest bląd....
  otóż niezależnie czy zworki beda załączone czy rozwarte to na pinach i tak bedzie logiczne 0. Ja robie takia konfiguracje poprzez podlaczenie pina do +5 v przez opornik i dopiero pina przez przelacznik do masy.... w stanie rozwartym jest 1 na wejsciu a zwartym o logiczne.
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 23  
  hmm jest to układ sprawdzony i działa(osobiście nie testowałem ale znam osoby które go zbudowały i nic mu nie zarzucają...)
 • Poziom 18  
  Wszystko OK, zapewne wewnetrzne rezystory podciagaja linie wejsciowe do plusa. A proszac o zaprojektowanie plytki powinienes chyba podac jakies (chociaz przyblizone) wymagania - gabaryty, obudowy elementow SMD, itd.
 • Poziom 23  
  wszystkie rezystory oraz kondensatory w obudowie SMD 1206,
  -tranzystor BC 548 w obudowie TO92(chyba że znacie jakiś zamiennik tego tranzystora w obudowie SMD),
  -termistor R6 http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?sid=&f_szukaj=640-10k&f_radio=&idp=1-układ LM2940 w obudowie SMD TO 263
  -tranzystory IRF4905 w obudowie TO220
  -tranzystory IRL2203NPBF w obudowie TO 220
  -Układ Atmega 8 obudowa DIP 28
  -Diody LED również SMD w obudowie 1206
  -wyprowadzenia na zworki oraz szersze ścieżki przy tranzystorach oraz przy wyprowadzeniach do silnika...
  -obudowa bezpiecznika F30A http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?sid=&f_szukaj=ZH1&f_radio=&idp=1Najważniejsze aby płytka była jednostronna oczywiscie mozęcie dokonać modyfikacji.
 • Poziom 23  
  załaczam mój pierwszy schemat w eaglu (nie znalazłem stabilizatora LM wiec zostawiłem wolne miejsce)prosiłbym o jego sprawdzenie...bardzo zależy mi na tym projekcie...
 • Poziom 39  
  Witam
  Do sprawdzenia poprawności połączeń w „eagle” służy funkcja „ERC” (Electrical Rule Checz). Mnie przy twoim projekcie wywaliło całkiem sporo uwag, a przy tego typu uwagach na płytce może nie być niektórych elementów lub połączeń. Ne stosuj różnych tranzystorów w tej samej gałęzi (chodzi o MOSFET y). Masz tu notę aplikacyjną tranzystorów mocy(ITF4905, IRL2203 nie mogłem znaleźć), które można zastąpić innymi, lecz trzeba zwrócić uwagę na maksymalne obciążenia i rezystencję drenu.
  http://www.epd.tpu.ru/chairs/pme/www/disks-la...ort/product-info/datasheets/data/irf4905s.pdf
  Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  Dodaje poprawioną wersje schematu jedynie o co prosze o zmodyfikowanie płytki na jednostronną SMD...Schemat jest w programie Protel