Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak plynnie i automatycznie zmieniac obroty

mayol 27 Mar 2006 21:39 1059 7
  • #1 27 Mar 2006 21:39
    mayol
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanie , chcialbym aby jakies urządzenie plynnie zmienialo obroty w pompie wodnej tzn.takiej z wirnikiem magnetycznym ale chodzi o cos takiego zeby robilo to automatycznie a nie jak potencjometr recznie, chodzi w skrocie o taki potencjometr automatyczny ktory bedzie sam zmienial obroty od bardzo niskich do wysokich a tym samym zwiekszal moc pompy.
    Jesli ktos ma jakis pomysl to bede bardzo wdzieczny nie wiem jak sie za to zabrac.
    pozdrawiam

• #2 27 Mar 2006 22:21
    196339
    Usunięty  
  • #3 28 Mar 2006 21:24
    mayol
    Poziom 9  

Witam
    Chodzi tylko o to zeby obroty zwiekszaly sie plynnie od najnizszych do najwyzszych a pozniej znow malaly do najnizszych i wzrastaly do najwyzszych i tak w petli, oczywiscie chodzi o to zeby to sie dzialo autoamtycznie a nie reczna zmiana obrotow potencjometrem, taki automatyczny potencjometr najlepiej zeby mozna bylo regulowac czas w jakim to sie dzieje tzn czas w jakim wzrastaja obroty od najnizszych do najwyzszych.
    pozdrawiam

• #4 28 Mar 2006 21:58
    jacur
    Poziom 32  

silnik na napiecie stałe czy zmienne i 230V czy mniej ?

• #5 28 Mar 2006 22:01
    mayol
    Poziom 9  

Prad zmienny 230V
    pozdrawiam

• #6 29 Mar 2006 08:45
    Czesiek
    Poziom 28  

Jeśli to nie jest silnik komutatorowy to konieczny jest przemiennik częstotliwości (falownik).

• #7 02 Kwi 2006 18:28
    mayol
    Poziom 9  

Witam
    Jak juz pisalem chodzi o taki sielnik jak w pompkach akwariowych tzn z wirnikiem magnetycznym ewntl.moze byc komutatorowy. Silniczki zasilane sa pradem zmiennym 230V maja od 20 do 80watt , chcialem aby obrty w nich plynnie i automatycznie sie zmienialy tzn. od najnizszych do najwyzszych i tak w petli taki Regulator obrotów silnika elektrycznego cos takiego jak np. w wiertarkach ale zeby ta regulacja odbywala sie automatycznie bez mojego udzialu. Z tego co wiem to falownik jest drogi i nie wiem czy do konca spelnia takie kryteria, chyba ze ktos poleci jakis , generalnie czekam na jakies pomysly :)
    pozdrawiam

• #8 03 Kwi 2006 10:51
    mayol
    Poziom 9  

Ewentualnie moze byc tez silnik na prad staly 12 V i podobnej mocy, ale zeby ten uklad spelnial kryteria o ktorych wspomnialem wyzej.
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME