Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak plynnie i automatycznie zmieniac obroty

27 Mar 2006 21:39 1308 7
  • Level 10  
    Witam
    Mam pytanie , chcialbym aby jakies urządzenie plynnie zmienialo obroty w pompie wodnej tzn.takiej z wirnikiem magnetycznym ale chodzi o cos takiego zeby robilo to automatycznie a nie jak potencjometr recznie, chodzi w skrocie o taki potencjometr automatyczny ktory bedzie sam zmienial obroty od bardzo niskich do wysokich a tym samym zwiekszal moc pompy.
    Jesli ktos ma jakis pomysl to bede bardzo wdzieczny nie wiem jak sie za to zabrac.
    pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 10  
    Witam
    Chodzi tylko o to zeby obroty zwiekszaly sie plynnie od najnizszych do najwyzszych a pozniej znow malaly do najnizszych i wzrastaly do najwyzszych i tak w petli, oczywiscie chodzi o to zeby to sie dzialo autoamtycznie a nie reczna zmiana obrotow potencjometrem, taki automatyczny potencjometr najlepiej zeby mozna bylo regulowac czas w jakim to sie dzieje tzn czas w jakim wzrastaja obroty od najnizszych do najwyzszych.
    pozdrawiam
  • Level 32  
    silnik na napiecie stałe czy zmienne i 230V czy mniej ?
  • Level 10  
    Prad zmienny 230V
    pozdrawiam
  • Level 28  
    Jeśli to nie jest silnik komutatorowy to konieczny jest przemiennik częstotliwości (falownik).
  • Level 10  
    Witam
    Jak juz pisalem chodzi o taki sielnik jak w pompkach akwariowych tzn z wirnikiem magnetycznym ewntl.moze byc komutatorowy. Silniczki zasilane sa pradem zmiennym 230V maja od 20 do 80watt , chcialem aby obrty w nich plynnie i automatycznie sie zmienialy tzn. od najnizszych do najwyzszych i tak w petli taki Regulator obrotów silnika elektrycznego cos takiego jak np. w wiertarkach ale zeby ta regulacja odbywala sie automatycznie bez mojego udzialu. Z tego co wiem to falownik jest drogi i nie wiem czy do konca spelnia takie kryteria, chyba ze ktos poleci jakis , generalnie czekam na jakies pomysly :)
    pozdrawiam
  • Level 10  
    Ewentualnie moze byc tez silnik na prad staly 12 V i podobnej mocy, ale zeby ten uklad spelnial kryteria o ktorych wspomnialem wyzej.
    pozdrawiam