Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Seattle MP74 jak podłączyć subwoofer

kutik 27 Mar 2006 22:06 4360 14
  • #1 27 Mar 2006 22:06
    kutik
    Poziom 10  

Powyższe radio ma wyjście, którego schemat jest w załączniku i szukam pomocy w podłączeniu subwofera do wyjścia sub out pomijając dedykowane złącze, które jest ciężko osiągalne. Basik gra na złączce z allegro z 5-oma RCA ale to nie jest to. Prawidłowe podłączenie wymaga wykorzystania 3-go pinu złącza A. Czy wie ktoś jak to można zrobić?
    Czy naprawdę nikt nie wie?

0 14
  • #2 28 Mar 2006 16:08
    kutik
    Poziom 10  

Ponawiam pytanie. Bardzo mi na tym zależy.

0
  • #3 29 Mar 2006 15:30
    kutik
    Poziom 10  

Niestety ponawiam pytanie ponieważ jest to chyba jedyne polskie forum na którym mógłbym uzyskać na nie odpowiedź. Nie wierzę, że nikt nie wie jak to zrobić :cry:

0
  • #5 29 Mar 2006 20:47
    kutik
    Poziom 10  

Dzięki "kila" :D
    Czy obojętne jest to, czy masę wezmę z pina masy kostki zasilającej czy z pina masy wyjść liniowych? No i sugerując się Twoim rysunkiem wyjście to powinno być wysokonapięciowe a na oryginalnej kostce jest RCA.

0
  • #6 29 Mar 2006 23:06
    kutik
    Poziom 10  

Hm. Zmierzę napięcie na pinie sub out i jeśli nie przekroczy 4v to robię RCA:?:

0
  • #7 29 Mar 2006 23:32
    kutik
    Poziom 10  

A, tak wogóle to się zastanawiam po co oni (blaupunkt) zrobili tu wyjście sub out skoro nie ma żadnej mozliwości sterowania nim z poziomu radioodtwarzacza jak to jest w modelu Bremen MP74. Możliwy jest jakiś upgrade? Przecież nie dla samej filtracji dolnego pasma?

0
  • #8 30 Mar 2006 00:17
    SlaweK
    Poziom 43  

Posty "kila" usunąłem ponieważ nie mogłem dopatrzyć się w nich sensu. Gość jakiś nawiedzony.
    A co do podłączenia subwoofera czy jak to tam nazywasz jest jak w Twoim opisie wyjście Sub Line Out. Służy ono do podłączenia dodatkowego wzmacniacza lub tzw tuby aktywnej. Czułość tego ustawiasz na tym dodatkowym wzmacniaczu lub wzmacniaczu tuby aktywnej (czyli tuby ze wzmacniaczem). Przecież to proste. A rysunek który ten nawiedzony gość załączył nie ma najmniejszego sensu. A to czy jest sterowanie osobne tym wyjściem, pewnie jest, ale trzeba by to sprawdzić w instrukcji radia po którą zapraszam na stronę Blaupunkta do działu Anleitung. Często można tam znaleść instrukcję po polsku.
    W zasadzie nie wyszli z założenia że podgłaśnia się to wyjście równo z wyjściami głośnikowymi i wyjściami liniowymi więc raz ustawiona czułość wzmacniacza wystarcza. Zawsze możesz sobie poprzestawiać korektorem poziom basów. Idąc dalej, poza wyjściem liniowym na subwoofer masz nawet wyjście na głośnik centralny.
    Tak że nie ma w tym żadnych niedoróbek, podłączenie jest proste, potrzeba tylko odpowiedniego wzmacniacza lub wzmacniaczy, kabli i prądu.

A napisałem to gdyś nóż mi się w kieszeni otwierał gdy czytałem co ten człowiek pisał.

SławeK

0
  • #9 30 Mar 2006 16:42
    kutik
    Poziom 10  

Dzięki Sławek za zainteresowanie. Rzecz w tym, iż nadal nie wiem jak prawidłowo wyprowadzić przewód rca na wzmacniacz subwoofera z tego radia :cry:

0
  • #10 30 Mar 2006 17:08
    SlaweK
    Poziom 43  

Przecież to proste i masz narysowane na rysunku który sam załączyłeś. Styk 3 dolnej kostki, masa (ekran) do styku nr 8 a sterowanie (włączanie wzmacniacza z wyjścia sterującego anteną automatyczną pin 5. Analogicznie podłącza sie głośnik centralny tyle że wyjściem sygnału jest pin 2.

SławeK

SławeK

0
  • #11 30 Mar 2006 22:07
    kutik
    Poziom 10  

Dzięki SlaweK:!: I teraz mam pewność co robić :D

0
  • #12 20 Gru 2006 18:13
    kospi
    Poziom 11  

witam mam Los Angeles MP 74 czy mozna regulowac subwofer za pomoca radia bo niby mozna z tego co czytalem , a ja niestety nie moge tej opcji znalezc....

Dodano po 1 [minuty]:

a moze ktos ma instrukcje obslugi do LA MP74

0
  • #13 21 Gru 2006 00:40
    SlaweK
    Poziom 43  

Niemiecka i angielska instrukcja jest na stronie producenta, właśnie sprawdziłem.

SławeK

0
  • #14 31 Paź 2008 19:10
    drago7777
    Poziom 1  

Witam. Czyli z tego co SławeK pisałeś, będzie to podłączenie przez tylko jeden chinch. Ale na wejściu wzmacniacza zazwyczaj jest para chinch'y. Nie będzie przeszkadzało, jeśli podebnie się tylko jeden, a drugi będzie nie podpięty??

0
  • #15 01 Lis 2008 09:33
    SlaweK
    Poziom 43  

Mnie przeszkadzałby sam woofer bo jak na razie tylko raz słyszałem poprawnie zestrojony w aucie. A skoro ma on jedno wejście to logika podpowiadała by że musisz kupić dwa, wtedy błędzie łupanie w stereo a w prymitywnym przypadku zasilić go sumą kanałów jeśli radio lub wzmacniacz tego nie robi.

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów