Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2502PVT pomocy

malyro 21 Maj 2003 18:23 1371 7
  • #1 21 Maj 2003 18:23
    malyro
    Poziom 10  

Po parokrotnym przeskoku iskry (wilgoć) między przewodem wysokiego napięcia a obudową trafa (tuż przy wyjściu przewodu z trafa)obraz zaczoł szwankować Objawy-efekt podobny do szybkiego najazdu kamerą -zoom.Parokrotnie szybko powtarzający się po czym telewizor się wyłącza -przechodzi w czuwanie.Może ktoś się spotkał z takim uszkodzeniem .
    Z góry dziekuję.Roman

0 7
  • #4 21 Maj 2003 18:44
    malyro
    Poziom 10  

RM napisał:
    mh ma rację -trafo WN

Dzięki za poradę - nie mam schematu może wiecie jakie to ma być trafo ? cholera znowu wydatek.

0
  • #5 21 Maj 2003 19:47
    zdzich42
    Poziom 40  

Jakie trafo? Skoro masz oryginał wylutuj napewno pisze. Nie ma to jak odczytać z oryginału.

0
  • #6 24 Maj 2003 18:20
    malyro
    Poziom 10  

mch napisał:
    trafo wys. nap. do wymiany.

Dzięki za podpowiedż- rzeczywiście trafo padło .Kto by pomyślał że "to" takie wrażliwe .
    Pozostała "stara" sprawa -dokuczliwy "warkot"(nie z głośnika) przypominający lużne blachy transformatora-dobiegające Jakby z cewek na kineskopie ,przy szybkim parunastokrotnym przełączeniu kanałów przestaje by powrócić przy przełączeniu lub zerwaniu synchronizacji.Na kanałach nieustawionych z reguły przestaje.Nacisk linijką na uzwojenie cewek niewiele zmienia -trochę się boję coby mnie nie popiep.......może jakieś inne sugestie,
    Roman

0
  • #8 27 Maj 2003 18:13
    malyro
    Poziom 10  

RM napisał:
    Wymiana cewek odch.

Może przyczyna leży gdzie indziej a efekt "warkotu" jest efektem wtórnym.Warkot ten przypomina transformator sieciowy zasilany poprzez diodę.Może jakiś element siada zmieniając "kształt" napięcia .Może jest coś takiego jak w magnetofonie -generator prądu podkładu. Wstępny prąd podawany na cewki.Dużo tego może -ale jestem lamerem i nie znam się.Przepraszam za bzdety ale takie miałem skojarzenie.
    Na cewkach odchylających (uzwojenie) -przynajmniej z wierzchu nie widać żeby były zalana jakąś masą przeciwdziałającą "drganiu"-ciut mażnięte i tyle.
    p,s Czasem nawet się zdarzyło że włączjąca się lodówka w kuchni spowodowała "przytkanie" tego efektu.
    Roman

0