Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki programowanie - najprostszy programator

inkognito09 28 Mar 2006 11:10 882 1
 • #1 28 Mar 2006 11:10
  inkognito09
  Poziom 29  

  Chciałem zacząć się bawić programowanymi scalakami. Z pomocą kolegi, który już trochę w tym siedzi, napisałem program który steruje 1 diodą... Ale od 3 tygodni miał mi dać schemat programatora, program do programowania i jakieś czasopisma/książki o tym (tak mi pomaga i pomaga w programowaniu, że w końcu wraz nic nie umiem). Scalak którym się wtedy bawiłem to AT90S2313. Czy ktoś mógł mi pomóc? Ewentualnie może być jakiś inny, jaki uznacie za dobry dla baaardzo początkującego programisty. Kolega programuje za pomocą programatora, któremu zdarza się „ubić” proca. Wolał bym coś pewniejszego... Zwłaszcza że proce nie są tanie. Niektórzy programują przez trans... coś tam?... Wiem, że wtedy sygnał z portu nie trafia prosto do proca, tylko przez coś w rodzaju fotokomórki. Czy takie coś jest drogie? Jeśli nieszczególnie, to czy zabezpieczy to proce? I prosił bym o nie używanie profesjonalnego języka, bo z informatyki to ja nie jestem cudotwórcą (no może tylko zawieszanie kompa poprzez siedzenie obok niego... :D )

  P.S. szukał bym czegoś, co łączny koszt nie przekroczy jakichś 20-30zł... Wiem że pewnie sporo wymagam, ale więcej nie mogę poświęcić.

  0 1
 • #2 28 Mar 2006 11:26
  dgaleza
  Poziom 20  

  Witam!!!
  Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o programowaniu mikrokontrolerów, to lepiej kup sobie płytke edukacyjną (np w sklepie AVT kit AVT3500) + do tego książka Mikrokontrolery dla początkujących.
  A jeśli chcesz sam programator, to nie łaska poszukać na allegro, czy ebay??

  http://www.allegro.pl/item92903535_profesjonalny_programator_isp_avr_stk200_300_atmel.html

  Dodano po 2 [minuty]:

  A i jeszcze Google:

  http://freefm.pluton.one.pl/mike/avr/programowanie.html

  http://www.elektroda.net/mikrokontrolery/easy_porgraavr.html

  http://www.amwaw.edu.pl/~adybkows/elka/ispprog.html

  0